Китай озброював Росію гелікоптерами, БПЛА і прицілами з початку вторгнення в Україну, – The Telegraph
Російські компанії, що спеціалізуються на виготовленні ракетних систем, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали значну кількість постачань від китайських партнерів. З початку активної фази співробітництва між Росією та Китаєм і до першого кварталу поточного року спостерігається глобальна взаємодія двох країн.
Як йдеться у розслідуванні The Telegraph, ця співпраця відбувається навіть в умовах санкцій, які були накладені на деякі компанії, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
У поточному році очікується, що обсяг торгівлі між Росією та Китаєм досягне історичної позначки більш ніж у $200 мільярдів, встановивши новий рекорд. Особливо помітне зростання експорту товарів, які можуть мати потенційне військове застосування – їх обсяг збільшився більш ніж утричі.
Читайте також: ISW: саміт у Джидді показав посилення розбіжностей Китаю з РФ щодо війни в Україні
Китай успішно долає ефект санкцій, оскільки багато хто з експортованих товарів класифікується як товари подвійного використання.
Дослідницька організація Molfar Global повідомила, що до початку конфлікту було зафіксовано відправку 1000 безпілотних літальних апаратів із Китаю до Росії. Цю операцію здійснила компанія Shantou Honghu Plastics, яка представляється як оптовий постачальник дитячих іграшок. Цікаво, що одержувач – російська фірма під назвою "Самсон", яка також займається оптовим продажем ігор та іграшок.
Журналісти провели розслідування, яке показало, що через чотири дні після початку військових дій в Україні, китайська компанія Hems999 здійснила поставку двох вертольотів до Російської Федерації. Ще одна китайська фірма, Tianjin Huarong Aviation, передала російській стороні чотири вертольоти Airbus. Всі ці гелікоптери були отримані російською компанією "Гвинтокрил Уралу", чий головний замовник – Росгвардія.
З початку 2022 року китайські компанії також здійснили постачання більш ніж 50 оптичних прицілів російським фірмам. Цей вид продукції став особливо затребуваним, і імпорт цих прицілів майже подвоївся, досягнувши позначки $2,5 мільйона минулого року, порівняно з попереднім періодом. Важливо відзначити, що також було виявлено експорт турбореактивних двигунів та радіолокаційних ракетно-навігаційних систем через треті країни, такі як Індія та Коста-Ріка.
Читайте також: Китай змінив дипломатичну стратегію щодо війни в Україні, – Reuters
"У 2022 році Китай експортував до Росії вироби з титанових сплавів на $18 млн, що майже вдвічі більше, ніж роком раніше. Ці сплави є основним матеріалом, який використовується для виробництва військових літаків та зброї. Титанові пластини та стрижні були доставлені з Китаю компанії" НВП "Старт", розробнику пускових установок зенітних ракет, що входить до складу російського оборонного конгломерату "Ростех", а також компанії S7 Technics, яка виконує технічне обслуговування та ремонт літаків", – пише The Telegraph.
Також варто зазначити, що китайські компанії надали постачання магнієвих сплавів, які використовуються для обслуговування далеких бомбардувальників Ту-95 та Ту-160М. Ці бомбардувальники активно використовуються для виконання ударів по Україні з використанням крилатих ракет.
Деякі китайські фірми, такі як Wuxi Tianxing Steel та Xi'an Alpha Metal навіть мають офіси в Москві або веб-сайти російською мовою, і не приховують своїх зв'язків з оборонним сектором РФ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки