MENU

Гендерна рівність: британська археологиня дійшла висновку, що в давнину жінки полювали нарівні з чоловіками

179 0

Інки кам’яного віку полювали нарівні з чоловіками (Фото: Getty Images) 

Нове дослідження, проведене Мішель Беббер, доцентом кафедри антропології Кентського державного університету, продемонструвало, що використання специфічної зброї допомагало жінкам збільшити свої шанси на здобич у полюванні, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.

Беббер проаналізувала пристосування під назвою атлатль, або списометальниця. Це специфічна річ, що істотно збільшує дальність кидка снаряда, чи то списа, чи то диска, чи то дротика.

Атлатлі відомі з незапам’ятних часів. І на думку археологині та її колег, їх використовували якраз для того, щоб у полюванні могли взяти участь якомога більше людей.

Читайте також: Вік 1.4 млн років. В Іспанії знайдено кістку, що належала предку сучасних людей

Вчена перевірила цю гіпотезу шляхом систематичної оцінки 2160 пусків списів і дротиків 108 людьми, які не мають навичок полювання.

Усі вони метали снаряди без атлатля і з ним. Останній істотно підвищував дальність і точність польоту, причому результати не сильно відрізнялися серед чоловіків і жінок.

На доказ своєї гіпотези Беббер наводить також і результати розкопок поховань кам’яної доби, в яких знаходили списометальниці як у чоловічих, так і в жіночих могилах.

Своє дослідження археолог і антрополог вважає важливим уже тому, що воно дає змогу переглянути бачення ролей у первісному суспільстві.

Читайте також: У Баварії знайшли богиню води залізного віку

«Багато людей схильні розглядати жінок у минулому як пасивних і що тільки чоловіки були мисливцями, але це не так, — каже Беббер. — Дійсно, здається, що в різних галузях — археології, етнографії, а тепер і в сучасних експериментах — зростає згода щодо того, що жінки, імовірно, були активними і успішними мисливцями на дичину, велику і дрібну».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини