Коли ставити шини R13?
Переваги невеликих покришок
За допомогою коліс іншого розміру автовласники намагаються змінити технічні характеристики, і це ефективний спосіб. Вирішивши купить резину на 13, ви отримаєте такі переваги:
-
низька вартість покришок та дисків за рахунок меншої кількості матеріалу;
-
зменшена вага, що знижує навантаження на маточину та ходову частину;
-
відмінно підходить для малопотужних двигунів та компактних авто;
-
компактність забезпечує швидкий та легкий старт;
-
характерний високий профіль добре пом'якшує нерівності та вібрації.
Такими шинами комплектують невеликі автомобілі - наприклад MINI Cooper або Volkswagen Жук. Вони оптимально підходять під зменшену вагу та малопотужний двигун, знижуючи навантаження на нього та допомагаючи їхати швидше. Центр ваги збігається з геометричним центром колеса, тому підвіска не зазнає зайвих ударів.
Недоліки невеликих шин
З шинами малого діаметра потрібно бути обережним водієм, акуратним та уважним. Вони не такі стійкі на поворотах, як великі колеса. Найменший розмір дає слабке зчеплення з поверхнею, а м'які боковини не можуть гасити навантаження. Але й максимальна швидкість таких машин нижче, тому особливої небезпеки у керуванні немає. Характеристики можна покращити за рахунок збільшення ширини протектора, але в цьому рішенні є свої особливості.
Чому не варто ставити R13 на повнорозмірні автомобілі?
На колеса тисне вся вага автомобіля, нехай і розділена на чотири. Для великих шин це не буде проблемою: їх додатково зміцнюють потужними кордами та використовують жорсткішу гуму. У невеликих моделях не вдається розмістити стільки шарів і таку кількість металу, тому вони м'якші та слабкіші.
Часто власники намагаються встановити їх замість стандартних, намагаючись заощадити на паливі. Але в результаті йдуть у мінус, оскільки через зміну характеристик змінюється геометрія і швидше зношується ходова частина.
Також колеса просто не відповідають можливостям двигуна, що веде до перевитрати палива та швидкого зносу деталей. При цьому знижується швидкість, а колеса під таким навантаженням, на яке не розраховані, схильні лопатися від найменшого удару.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки