MENU

Коли ставити шини R13?

436 0

Переваги невеликих покришок

За допомогою коліс іншого розміру автовласники намагаються змінити технічні характеристики, і це ефективний спосіб. Вирішивши купить резину на 13, ви отримаєте такі переваги:

  • низька вартість покришок та дисків за рахунок меншої кількості матеріалу;

  • зменшена вага, що знижує навантаження на маточину та ходову частину;

  • відмінно підходить для малопотужних двигунів та компактних авто;

  • компактність забезпечує швидкий та легкий старт;

  • характерний високий профіль добре пом'якшує нерівності та вібрації.

Такими шинами комплектують невеликі автомобілі - наприклад MINI Cooper або Volkswagen Жук. Вони оптимально підходять під зменшену вагу та малопотужний двигун, знижуючи навантаження на нього та допомагаючи їхати швидше. Центр ваги збігається з геометричним центром колеса, тому підвіска не зазнає зайвих ударів.

Недоліки невеликих шин

З шинами малого діаметра потрібно бути обережним водієм, акуратним та уважним. Вони не такі стійкі на поворотах, як великі колеса. Найменший розмір дає слабке зчеплення з поверхнею, а м'які боковини не можуть гасити навантаження. Але й максимальна швидкість таких машин нижче, тому особливої небезпеки у керуванні немає. Характеристики можна покращити за рахунок збільшення ширини протектора, але в цьому рішенні є свої особливості.

Чому не варто ставити R13 на повнорозмірні автомобілі?

На колеса тисне вся вага автомобіля, нехай і розділена на чотири. Для великих шин це не буде проблемою: їх додатково зміцнюють потужними кордами та використовують жорсткішу гуму. У невеликих моделях не вдається розмістити стільки шарів і таку кількість металу, тому вони м'якші та слабкіші.

Часто власники намагаються встановити їх замість стандартних, намагаючись заощадити на паливі. Але в результаті йдуть у мінус, оскільки через зміну характеристик змінюється геометрія і швидше зношується ходова частина.

Також колеса просто не відповідають можливостям двигуна, що веде до перевитрати палива та швидкого зносу деталей. При цьому знижується швидкість, а колеса під таким навантаженням, на яке не розраховані, схильні лопатися від найменшого удару.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини