MENU

Глобальне потепління може вбити мільярд людей за 100 років: вчені озвучили вирок Землі

684 0

Глобальне потепління може вбити мільярд людей за 100 років: вчені озвучили вирок Землі

Глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, у найближчі 100 років призведе до передчасної смерті приблизно 1 мільярду людей. Вчені попереджають, що це один із найскромніших прогнозів щодо майбутньої катастрофи.

Про це йдеться у дослідженні, яке було опубліковане у журналі Energies. Автори матеріалу базували свої висновки на аналізі 180 статей про смертність людей внаслідок зміни клімату, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Дослідники зауважили, що існує емпіричне правило, відоме як "правило 1000 тонн". Згідно з ним, кожна тисяча тонн вуглецю, яку спалює людство, опосередковано прирікає 1 людину в майбутньому на смерть.

Технічно, це правило не враховує можливі кліматичні зворотні зв'язки, які можуть зробити майбутні екологічні наслідки від викидів вуглецю ще гіршими. Тому, як пояснюють науковці, це правило швидше стосується діапазону, а не конкретної цифри. На їхню думку, насправді мова йде про між 0,1 і 10 смертями на 1000 тонн спаленого вуглецю.

Читайте також: Швейцарський метеозонд зафіксував рекордну висоту лінії нульового градуса: що це означає

"Якщо серйозно поставитися до наукового консенсусу щодо "правила 1000 тонн" і провести розрахунки, то антропогенне глобальне потепління дорівнює мільярду передчасних смертей впродовж наступного століття", – пояснив фахівець з енергетики Джошуа Пірс з Університету Західного Онтаріо в Канаді.

Дослідники зауважують, що якщо у найближчі десятиліття світ досягне температури на 2°C вище середньої глобальної доіндустріальної температури, а до цього усе йде, то це означатиме велику кількість жертв через спеку. Вони припускають, що мова йде про приблизно 100 мільйонів загиблих на кожні 0,1°C потепління.

"Очевидно, що ми повинні діяти. І ми повинні діяти швидко", – наголосив Пірс.

При цьому дослідники визнають, що рівень смертності внаслідок зміни клімату підрахувати надзвичайно складно. За даними Організації Об'єднаних Націй, щороку екологічні фактори забирають життя близько 13 мільйонів людей, але скільки з цих смертей пов'язані зі зміною клімату – невідомо.

Як пише Science Alert, експерти припускають, що аномальні температури вбивають до 5 мільйонів людей на рік, але наукова спільнота не надто погоджується із цими даними.

Читайте також: Кліматичні зміни можуть зробити Іран непридатним для життя

Проблема в тому, що глобальне потепління провокує занадто багато проблем, кожна з яких може спричинити передчасні смерті. Мова не лише про спеку, але й про неврожаї, посухи, повені, екстремальні погодні умови, лісові пожежі та підвищення рівня моря.

Але, попри складності із розрахунками, Пірс вважає, що досліджувати це питання потрібно й далі, адже вимірювання викидів у кількості людських життів дає громадськості краще розуміння того, наскільки серйозною є проблема.

"Глобальне потепління – це питання життя або смерті для мільярда людей. У міру того, як прогнози кліматичних моделей стають все більш чіткими, шкода, яку ми завдаємо дітям і майбутнім поколінням, все частіше може бути віднесена на рахунок наших дій", – пояснив Пірс.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини