MENU

"Сімпсони" знову все передбачили: знайдено рештки триокої морської істоти, яка жила 520 млн років тому

663 0

"Сімпсони" знову все передбачили: знайдено рештки триокої морської істоти, яка жила 520 млн років тому

Вчені виявили на півдні Китаю скам'янілість членистоногого родича комах і ракоподібних з трьома очима, якій 520 мільйонів років. Істота, яка отримала назву Kylinxia zhangi, заповнює прогалину в розумінні того, як еволюціонували безхребетні тварини.

Про результати дослідження розповідається у статті в журналі Current Biology. Відкриття було здійснено поблизу міста Ченцзян в провінції Юньнань на півдні Китаю. Біота Ченцзяна складається з понад 250 видів добре збережених організмів з Кембрійського періоду (приблизно 540-485 мільйонів років тому), передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Знайдена тварина була розміром з велику креветку і мала дві великі передні кінцівки, які, на думку вчених, використовувалися для ловлі здобичі.

Цей період в історії Землі відомий як Кембрійський вибух – раптова поява безлічі нових організмів, включаючи еволюцію всіх основних планів будови тіла у тваринному світі.

Читайте також: Вчені упіймали новий моторошний вид морських істот із 20 "руками"

Саме в цей період відбувалася й еволюція очей. Тож якісь з істот могли мати одне око, а якісь – три, чи, можливо, й більше. У науковців це називається періодом "еволюційних експериментів". Таким чином природа намагалася знайти оптимальні ознаки, які будуть корисними для різних видів.

Kylinxia zhangi, яка схожа на триоку рибу Блінкі з мультсеріалу "Сімпсони", мала на одне око більше, ніж більшість хребетних тварин. Зараз теж існують безхребетні, які мають різну кількість очей, в тому числі креветка-пуголовок, яка має 3 ока.

Вчені стверджують, що завдяки Kylinxia zhangi  зможуть дізнатися більше про еволюцію членистоногих – родини, до якої належать краби, павуки, комахи та інші тварини з екзоскелетами.

Тіло таких істот розділене на сегменти, більшість з яких несуть парні зчленовані кінцівки.

Хоча такі членистоногі, як трилобіти, часто зустрічаються у викопних рештках, зазвичай скам'янілими залишаються лише найтвердіші частини їхніх тіл.

У той же час скам'янілість Kylinxia майже повноцінна. Така знахідка дозволила дослідникам отримати зображення голови за допомогою комп'ютерного томографа та виявити її м'яку анатомію.

Читайте також: Під дном Тихого океану виявлено невідомий світ живих істот

Вдалося встановити, що голова тварини розділена на шість сегментів: передній – з очима, другий – з парою великих хапальних кінцівок, а інші чотири - з суглобовими кінцівками.

"Збереженість викопної тварини вражає. Після комп'ютерної томографії ми можемо розгорнути її в цифровому вигляді і буквально зазирнути в обличчя того, що було живим понад 500 мільйонів років тому", – заявив провідний автор дослідження, аспірант Лестерського університету у Великобританії Роберт О'Флінн.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини