MENU

Банки перевіряють перекази українців: як це відбувається, що обов'язково проконтролюють і як не потрапити під фінмоніторинг

3398 0

В Україні банки проводять фінансовий моніторинг та мають контролювати операції всіх своїх клієнтів. Під обов'язкову перевірку підпадають великі перекази, операції з політично важливими особами, операції з готівкою. Однак також можуть перевірити будь-яку "підозрілу" операцію.

Видання The Page описало головну інформацію про фінмоніторинг зі статті юриста YouControl Катерини Подерні. Вона озвучила основні правила фінансового моніторингу, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZREVATEL..

Як банки перевіряють клієнтів. Вони збирають всю загальнодоступну інформацію про своїх клієнтів із джерел публічної інформації у формі відкритих даних та таких систем, як YouControl.

Також можуть вимагати документального підтвердження джерел походження коштів на перевірки законності угод. Перевірки проводяться як на етапі встановлення ділових відносин, а й у протягом період обслуговування клієнта у банку.

Вас обов'язково перевірять, якщо:

  • зробити транзакцію у сумі від 400 тис. грн;
  • хтось із сторін-учасників фінансової операції має реєстрацію, місце проживання або місцезнаходження, рахунок у РФ чи державі, яка не виконує або неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій
  • фінансові операції політично важливих осіб, членів їхніх сімей та інших пов'язаних із ними осіб;
  • платіжні операції з переказу коштів за кордон;
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів);
  • фінансові операції електронного е-резидента

Окремо фінмоніторингу підлягають так звані "підозрілі операції", і для них сума не має значення. Наприклад, якщо суб'єкт первинного фінансового моніторингу має підозру, що фінансові операції є результатом злочинної діяльності або пов'язані або стосуються фінансування тероризму або фінансування поширення зброї масової поразки.

Як не потрапити під фінансовий моніторинг? На 100% виключити можливість потрапити під фінансовий моніторинг може лише той, хто взагалі відмовився від фінансових послуг. Тому доцільно говорити лише про мінімізацію ризику потрапляння під фінансовий моніторинг.

Ось що можна для цього зробити:

Ознайомитись із переліком фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, не проводити і по можливості уникати їх. Або якщо такі операції плануються, бути готовим до додаткових уточнень, бути готовим надати всі необхідні пояснення щодо джерела походження коштів.

Завжди перевіряти своїх контрагентів, оскільки високий рівень ризику контрагента може стати підставою для вашої перевірки. Важливо розуміти, хто є вашим контрагентом і ціль майбутніх ділових відносин, зокрема, чи немає його в переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини