MENU

Мегазасуха викликала падіння давньої імперії у Тибеті

428 0

Мегазасуха викликала падіння давньої імперії у ТибетіЕтнічні тибетці у традиційному одязі

Вчені Інституту дослідження нагір'я Тибету пов'язали падіння стародавньої Тибетської імперії, яка проіснувала в період з 618-го по 877 рік нашої ери, зі зміною клімату, що викликав мегазасуху.

Статтю з результатами наукової роботи опубліковано в журналі Quaternary Science Reviews, інформує UAINFO.org.

Тибетська імперія займала територію приблизно 4,6 мільйона квадратних кілометрів, на якій проживало близько 10 мільйонів осіб. Оскільки вони жили на висоті понад 4000 метрів над рівнем моря, їхній організм був адаптований до умов з концентрацією кисню на 40 відсотків нижче, ніж на рівні моря. Проте в IX столітті стався крах Тибетської імперії, причина якого не була до кінця зрозуміла.

Читайте також: Мая знищили самі себе? Вчені вказали на фатальну жагу жителів знаменитої цивілізації

Дослідники проаналізували озерні відкладення, в яких збереглися залишки діатомових водоростей, і виявили помітне зрушення від видів, що мешкали в товщі води біля поверхні озера, до бентосних видів, які віддавали перевагу дну. Це інтерпретується як перехід до посушливіших умов, які сприяли зниженню рівня води в озері.

Це дозволяє припустити, що теплі та вологі умови переважали під час розквіту Тибетської імперії близько 600-800 років нашої ери, перш ніж вони змінилися посушливими, що збіглося з розпадом імперії близько 800-877 років нашої ери. Посуха могла призвести до зупинки зростання сільськогосподарських рослин, неврожаю і, отже, соціальних заворушень серед населення, а також релігійних і політичних проблем.

Читайте також: Руїни стародавнього поселення виявили на дні найбільшого озера Туреччини

Відомо, що нагір'я Тибету надзвичайно чутливе до змін клімату через свою висоту, при цьому коливання температури й опадів значно відрізняються від середніх показників по всій Землі. Дані продемонстрували, що кліматичні зміни були характерними для всього регіону, а не обмежувалися лише озером, що досліджується.

Результати дослідження показують, що поточні зміни клімату можуть мати серйозні наслідки для сучасних поселень Тибету, половина доходів яких забезпечується сільським господарством.

Приблизні розміри Тибетської імперії близько 800 року

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини