MENU

Перша за сім років зустріч делегацій ЄС і Китаю завершилася суперечкою через НАТО та Україну, – ЗМІ

550 0

Перша за сім років зустріч делегацій ЄС і Китаю завершилася суперечкою через НАТО та Україну, – ЗМІФото: europarl.europa.eu

На зустрічі в Брюсселі китайські депутати заявили членам Європарламенту, що НАТО не повинно існувати, та повторили російські тези щодо війни в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Euractiv, інформує UAINFO.org.

Тригодинна зустріч між делегацією Європарламенту та членами Всекитайських зборів народних представників Китаю була першою такого роду за сім років і відбулася після рішення Пекіна на початку цього року скасувати санкції проти чинних та колишніх членів Європарламенту.

Але замість дипломатичної відлиги зустріч була напруженою та сварливою, відзначеною тим, що китайська сторона поставила під сумнів легітимність НАТО. Німецький депутат Європарламенту, який очолює делегацію, Енгін Ероглу розповів, що під час зустрічі китайська сторона поставила під сумнів право НАТО на існування.

Читайте також: Кремль втрачає контроль над Далеким Сходом: його економічно захоплюють Китай та КНДР, – розвідка

"Я ще не чув, щоб це публічно заявляли в такий спосіб. З погляду Китаю, після розпаду СРСР більше немає жодної причини для існування НАТО. Я вважаю це абсурдним у світлі російської агресії проти України та країн Східної Європи", - сказав він.

Своєю чергою словацька депутатка Європарламенту від правоцентристського руху Міріам Лексманн зазначила, що це навіть не був діалог.

"Не було жодної спроби відповісти на наші запитання", - сказала вона.

Читайте також: Китай понад 10 років зламував урядові системи Великої Британії, – Bloomberg

Лексманн сказала, що вона порушувала питання прав людини, зокрема в таких місцях, як Тибет, Сіньцзян, де проживає уйгурська мусульманська меншина, та Гонконг, де Китай зіткнувся з критикою за придушення культурних, релігійних та політичних свобод, але не отримала жодної відповіді.

Вона додала, що китайська сторона зазначила, що вони підтримують Брюссель у боротьбі зі зміною клімату, але звинуватили ЄС у тому, що він став на бік США у війні Ізраїлю проти ХАМАС у Газі.

Лексманн також сказала, що вона "здивована" тим, наскільки китайці повторювали російський наратив про роль НАТО у війні в Україні.

Каріна Левицька, РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини