"Обмежено придатних" не буде: в Україні призовників ділитимуть на дві категорії
Дмитро Лубінець наголосив, що громадянин України повинен бути або придатним до виконання військової служби, або непридатним.
В Україні перевірили вже 75% військово-лікарських комісій. Зафіксовано дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають проблем зі здоров'ям, як непридатним. Про це в ефірі телемарафону розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть зараз призвати чоловіків у віці до 27 років
"Перевірки ВЛК здійснює наша інституція. Станом на зараз перевірили вже 75% ВЛК, до кінця місяця стоїть задача перевірити 100% ВЛК в Україні. Що до рішення "обмежено придатний". Ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають проблем зі здоров'ям, як непридатним, а громадяни України, які мають відкриті проблеми зі здоров'ям, є діагнози, причому багаторічні діагнози, їм видали оці довідки "обмежено придатний". Це потребує врегулювання", - наголосив омбудсмен.
Читайте також: Данілов про мобілізацію: змін очікувати не варто, але може бути ще одна хвиля призову
На думку Лубінця, треба прибрати це поняття"обмежено придатний".
"Громадянин України повинен бути або придатний до виконання військової служби, або непридатний. Якщо він, наприклад, в силу свого здоров'я непридатний до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій, але він може бути в штабі, або може бути в складі ракетних військ, може займатись ІТ. Я дав рекомендацію на РНБО, що питання "обмежено придатний", чи "непридатний", чи "повністю придатний" - це треба врегулювати через військові професії. І таким чином чітко показати громадянину: якщо він придатний, але в нього є проблемі зі здоров'ям, то він придатний саме для проходження служби військах, які не пов'язані взагалі з передовою", - наголосив він.
Читайте також: Як мобілізованим в Україні обирають спеціальність для служби у ЗСУ і які нюанси треба знати: роз'яснення
Лубінець підкреслив, що це повинно бути максимально прозоро, зрозуміло для громадян, максимально цифровізовано.
"Електронні бази повинні бути доступні як для громадян, так і для лікарів, і для таких інституцій, як моя, які здійснюють парламентський контроль. Саме це унеможливить, на мій погляд, з одного боку оцю корупцію, з іншого боку, надасть можливість захищати права громадян, якщо вони порушуються", - резюмував омбудсмен.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки