Майбутнє настало. У США визначають, де посадити дерева, за допомогою супутників
З використанням лідарних даних високої роздільної здатності, супутникових знімків і моделювання дослідники розробили метод оцінки оптимальних місць для вирощування дерев у штаті Меріленд.
Цей метод враховує потенціал вуглецевого накопичення та економічні можливості землі, передає UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Дослідники почали зі складання карти вуглецю, який можуть уловлювати дерева та інші рослини залежно від місцевих умов навколишнього середовища. Карта показує кількість вуглецю, накопиченого в деревах і рослинності по всьому Меріленду до 2011 року, а також потенційне вуглецеве накопичення в рослинності залежно від клімату, типу ґрунту і землекористування в штаті.
Читайте також: В Австралії почали саджати дерева за допомогою дронів. ВІДЕО
Дослідження виявило, що рослинність по всьому штату може вловлювати майже втричі більше вуглецю, ніж у 2011 році. Ці дані ґрунтуються на зображеннях Landsat і вимірах з використанням лідара високої роздільної здатності.
Меріленд став першим штатом у США, який використовує дистанційне зондування для моніторингу вуглецю у своїх лісах. Ці дані допомагають відстежувати потоки вуглецю і визначати оптимальні місця для посадки нових дерев з метою збільшення вуглецевого накопичення. Штат Меріленд планує посадити і зберегти 5 мільйонів місцевих дерев до 2031 року, зменшивши викиди вуглекислого газу на 60% порівняно з 2006 роком.
Розроблені дані допомогли визначити місця, де вирощування дерев може бути екологічно та економічно доцільним, ґрунтуючись на поточних доходах фермерів. Близько 23% сільськогосподарських угідь Меріленда можуть виявитися більш прибутковими для вирощування дерев, ніж сільськогосподарських культур, що може сприяти стратегічному плануванню використання землі в майбутньому.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки