MENU

Олександр Левченко: Російські фейкові вибори на українських тимчасово окупованих територіях - нікчемні

98 0

Російська Федерація оголосила про проведення з 8 по 10 вересня так званих "виборів" місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Криму та Севастополя. Ці дії грубо порушують суверенітет і територіальну цілісність України та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН. Російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях нічого не варті.

Про це у своєму блозі пише історик та дипломат Олександр Левченко, інформує UAINFO.org.

Вони не матимуть жодних правових наслідків і не призведуть до зміни статусу окупованих російською армією українських територій. Організовуючи фейкові вибори в українських регіонах і Криму, Кремль продовжує делегітимізувати російську правову систему. Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів засудити цю акцію Російської Федерації та не визнавати легітимність будь-якої "адміністрації", яка буде створена в результаті незаконних виборів.

Читайте також: В Росії вже намалювали перші результати "референдумів" про приєднання "нових територій": 97% і більше "за"

Особи, причетні до цих псевдовиборів, у тому числі керівництво Російської Федерації, представники окупаційних адміністрацій і виборчих структур, мають бути притягнуті до відповідальності. Проти них мають бути введені нові міжнародні санкції. Рада Європи (РЄ) рішуче засудила нелегітимні фіктивні "вибори", організовані російською владою на тимчасово окупованих територіях України 8 -10 вересня, і назвала їх "нікчемними" з точки зору міжнародного права.

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіна Кокс, Генеральний секретар РЄ Марія Пейчинович Бурич та Прем’єр-міністр Латвії, який нині обіймає посаду Голови Комітету міністрів Ради Європи Крістіаніс Каріс оголосили у Страсбурзі: "Було допущено грубе порушення міжнародного права, ці так звані вибори є ще одним прикладом заперечення Російською Федерацією цінностей демократії, прав людини та верховенства права, які підтримує Рада Європи".

На думку керівництва Ради Європи, рішення російської влади організувати ці "вибори" є лише останнім у серії незаконних і шкідливих рішень, прийнятих офіційною Москвою, оскільки Росія була виключена з Ради Європи через її агресивну війну проти України. Ці фіктивні "вибори" вважаються недійсними відповідно до міжнародного права. Рада Європи висловила непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Олександр ЛЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини