MENU

Екс-прем’єр Словенії Янша розповів, як Путін просив НАТО не приймати Україну і Грузію

1063 0

Екс-прем’єр Словенії Янша розповів, як Путін просив НАТО не приймати Україну і ГрузіюВолодимир Путін тисне руку президенту Словаччини Івану Гашпаровичу, за Путіним – тодішній генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер

Польща та країни Балтії намагалися переконати владу Німеччини та Франції не піддаватися на вмовляння Путіна.

Колишній прем’єр-міністр Словенії Янез Янша описав виданню "Голос Америки" події, які відбувалися на саміті НАТО в Румунії у 2008 році, на якому Україні відмовили в наданні Плану дій щодо членства в Альянсі, інформує UAINFO.org.

Словенський політик розповів, що президент США Джордж Буш сказав, що йому "не здається логічною позиція деяких європейських членів НАТО, які виступають проти розширення, коли це приносить додаткову безпеку, особливо, європейському крилу альянсу". Буш, за словами Янші, сподівався, що тодішній держсекретар Кондоліза Райс зможе переконати в цьому канцлера Німеччини Ангелу Меркель і французького президента Ніколя Саркозі,

"Проти приєднання України та Грузії виступила РФ, яка не мала права вето, але мала підтримку Німеччини та Франції", – зауважив політик.

Читайте також: Саркозі виправдав напад РФ на Україну і озвучив свій "мирний" план

Янша також розповів про виступ президента РФ Володимира Путіна, якого  запросили до Бухареста.

"На зустрічах і на робочій вечері з лідерами він влаштував шоу, яке можна підсумувати таким повідомленням: "РФ є рівноправним партнером США і ЄС. Вона співпрацює з НАТО... у війні з тероризмом...", - повідомив Янша.

Путін, пише словенський політик, заявив, що старт процесу членства України й Грузії "послабить його позиції й на зміну може прийти хтось, хто є набагато меншим партнером Заходу". Тому Путін просив лідерів у Бухаресті не починати процес членства обох країн у НАТО.

Польща та країни Балтії попереджали, що не слід піддаватися на переконання Путіна, зазначив Янша.

"США були з нами. Але Німеччина та Франція наполягали на тому, щоб не ухвалювати це рішення", - повідомив він.

Читайте також: "У нас найвища готовність серед інших кандидатів": Україна вступить до ЄС протягом двох років, а до НАТО ще раніше, – Стефанішина

Словенський політик зауважив, що отриманий у Бухаресті час Путін використав не для демократизації РФ, як обіцяв, а для підготовки нападу на Грузію, "який ще більше віддалив цю країну та Україну від альянсу".

"Не давши Україні та Грузії зеленого світла на членство, світ став не безпечнішим місцем, як запевняв нас Путін, а небезпечнішим, і саме він таким його зробив", – висловив думку Янша.

"Навіть через 15 років після катастрофічної помилки Франції та Німеччини, які попалися на обман Путіна, НАТО не в змозі дати одностайно реалістичну оцінку причини агресії Росії проти України... Повну відповідальність несе РФ... Проте ті, хто міг цьому запобігти, але не зробив цього, незважаючи на застереження, безперечно несуть частку історичної провини", – заявив Янша.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини