MENU

Наскільки вигідно відкривати власний інтернет-магазин у 2023 році

179 0

Попри всі складнощі та війну, українці прагнуть працювати та заробляти гроші. Кожен, хто хоче відкрити власну обирає серед десятків напрямків. Логічно, що класичні бізнес-ідеї розглядає більшість людей. Серед таких звичних варіантів власного бізнесу, зокрема, і створення інтернет-магазину

Але з цією ідеєю пов’язані і кілька логічних питань. Наскільки вигідним може бути запуск інтернет-магазину? Як діяти, щоб збільшити шанси на успіх? 

Про це ми і поговоримо в статті. 

Чи вигідно створювати інтернет-магазин  

Коротка відповідь — так, відкривати інтернет-магазин вигідно. А тепер розглянемо ситуацію в деталях. За даними Deloitte та Асоціації рітейлерів України два роки поспіль перед початком повномасштабної війни онлайн торгівля зростала вдвічі швидче за оффлайн. 

За перші тижні повномасштабного вторгнення обсяг продажів впав до мінімуму. Але вже в травні 2022 значна кількість категорій вже повернулась до довоєнних показників. Це переконливо свідчить про те, що навіть зараз існує стійкий попит на можливість купити товари онлайн. Люди прагнуть раціонально використовувати час і отримувати потрібні речі в зручному для себе місці. 

Крім цього змінилась структура попиту. Багато груп товарів стали значно актуальніші. Зокрема це стосується товарів для туризму, військових товарів, електроніки та будь-якого обладнання, що збільшує автономність. 

Звісно ж, прибутковість будь-якого бізнесу визначається, значною мірою тим, які рішення приймає підприємець. Тож далі поговоримо, як власник інтернет-магазину може підвищити його прибутковість. 

Як зробити свій інтернет-магазин більш прибутковим 

На те, наскільки вигідним буде запуск інтернет-магазину, впливають рішення, починаючи від перших кроків. Розберімось, про що мова. 

Вибір ринкової ніші та бізнес-моделі 

Прибутковість бізнесу в електронній торгівлі залежить від того, що саме і як ви плануєте продавати. В багатьох випадках кращим рішенням буде продавати ті категорії товарів, попит на які високий і практично не залежить від ціни. 

Також важливо налагодити постачання товарів. Це може бути продукція власного виробництва, якщо бізнес працює за моделлю d2c (direct to client) чи b2b (продажі від виробника продавцям). 

Важливо правильно розрахувати націнку на товари, обрати надійних постачальників та налагодити всі процеси, відповідно до бізнес-моделі. Це забезпечить максимальну продуктивність бізнесу та підвищить його рентабельність. 

Вибір платформи для інтернет-магазину 

Багато що залежить і від того, яку платформу для створення інтернет-магазину ви оберете. Вона має відповідати кільком критеріям: 

       • Бути зручною для використання і забезпечувати всі важливі для вашого бізнесу функції інтернет-магазину;

       • Бути доступною за ціною, для бізнесу без необхідності платити за непотрібні функції та інструменти;

       • Мати інструменти для дизайну, адже зовнішній вигляд впливає на конверсію, важливо враховувати це, щоб оптимізувати показник конверсії та збільшити ефективність просування;

       • Мати інструменти для SEO-просування, ці функції є у більшості платформ, однак, краще, якщо вони доступні без додаткової плати, “з коробки”. 

       • Набір інтеграцій, ці можливості є у багатьох CMS, однак, вони так само можуть бути доступними лише за додаткову плату. Звісно ж, перевага буде у тих платформ, які надають доступ до інтеграцій за мінімальну плату.

       • Технічна підтримка платформи та інтернет-магазину. Це особливо важливо для тих, хто запускає інтернет-магазин без програмістів. 

Всі ці критерії враховано в сучасних SaaS платформах для створення інтернет-магазинів, зокрема Shop-Express. 

Правильно побудована маркетингова стратегія 

Без правильно побудованого маркетингу не спрацює жодна бізнес-модель, а про інтернет-магазин просто не дізнаються. Тому важливо розуміти вашу цільову аудиторію, щоб відповідно націлити рекламу в Google та соціальних мережах, створювати дійсно цікаві для покупців спецпропозиції та ін.

На завершення 

Отже, створення інтернет-магазину в Україні і досі буде вигідним, однак, за певних умов. Важливо правильно обрати нішу для інтернет-магазину, платформу для його створення та побудувати правильну маркетингову стратегію рентабельність інтернет-магазину буде високою.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини