MENU

Короткочасна дія забрудненого повітря збільшує ризик інсульту, – дослідження

156 0

Короткочасна дія забрудненого повітря збільшує ризик інсульту, – дослідження

Виявилося, що люди, які протягом п'яти днів зазнавали впливу високої концентрації різних типів речовин, мають підвищений ризик розвитку інсульту.

Вчені з Університету Йорданії дійшли висновку, що навіть короткочасний вплив забрудненого повітря може збільшити ризик інсульту. Результати метааналізу опубліковані у журналі Neurology, інформує UAINFO.org.

Читайте також: У побутовій хімії виявили сотні небезпечних летких речовин

Огляд включав 110 досліджень, що розглядають у загальній сумі понад 18 мільйонів випадків інсульту. Автори вивчили вплив на здоров'я різних забруднювальних речовин, включаючи діоксид азоту, озон, монооксид вуглецю та діоксид сірки. Крім того, враховувалися тверді частинки різних розмірів, включаючи PM1, PM2,5 та PM10 (PM2,5 виділяються внаслідок утворення вихлопних газів автомобілями, при спалюванні палива, а також при лісових пожежах, а PM10 – це пил з доріг та будівельних майданчиків.)

Виявилося, що люди, які протягом п'яти днів зазнавали впливу високої концентрації різних типів речовин, мали підвищений ризик розвитку інсульту. Зокрема, високі концентрації діоксиду азоту пов'язані з підвищенням ймовірності інсульту на 28 відсотків, високі рівні озону — з п'ятивідсотковим збільшенням, монооксид вуглецю підвищив шанси на 26 відсотків, а діоксид сірки — на 15 відсотків. Вища концентрація PM1 пов'язана з підвищенням ризику розвитку інсульту на дев'ять відсотків, PM2,5 — на 15 відсотків, а PM10 — на 14 відсотків.

Читайте також: Лікар пояснив, що може означати хропіння та як воно може вбити

Також високі показники забруднення повітря були асоційовані з передчасним відходом із життя через інсульт. Загальне підвищення ймовірності було на рівні 33 відсотків, від діоксиду сірки – на 60 відсотків, від PM2.5 та PM10 – на дев'ять і два відсотки відповідно.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини