MENU

Кримінологи з'ясували, через кого Оксфорд став найнебезпечнішим містом середньовічної Англії

734 0

Кримінологи з'ясували, через кого Оксфорд став найнебезпечнішим містом середньовічної Англії

Через студентів Оксфорд XIV століття випереджав Лондон за рівнем вбивств у 4-5 разів.

Оксфорд виявився найнебезпечнішим містом Англії XIV століття з найвищим рівнем убивств через студентів Оксфордського університету. Такого висновку дійшли фахівці Кембридзького університету (CU), повідомили в британському виші, інформує UAINFO.org.

Британські вчені включили Оксфорд у проєкт Medieval Murder Maps – цифровий ресурс, який відображає місця злочинів на основі розслідувань 700-річної давності. Вони з'ясували, що центр освіти середньовічної Англії випереджав за кількістю вбивств на душу населення Лондон того ж часу в 4-5 разів, і в 50 разів — сучасні британські міста за тим самим показником. У переважній більшості випадків студенти виявлялися як злочинцями (75%), так і жертвами (72%).

Читайте також: У Великій Британії знайшли невідомі могили лицарів-тамплієрів у дусі Коду да Вінчі

За словами директора Кембридзького інституту кримінології, професора Мануеля Ейснера, безчинства на вулицях середньовічного Оксфорда були обумовлені обставинами, що тоді панували.

«Усі оксфордські студенти були чоловіками віком від 14 до 21 року. Це були молоді люди, звільнені від жорсткого контролю сім'ї, приходу чи гільдії та кинуті в середу, повну зброї, з широким доступом до спиртного та секс-послуг», – уточнив учений.

Крім того, багато учнів входили до регіональних братств, що ставало додатковим джерелом конфліктів усередині студентської спільноти.

Дослідники з'ясували, що найчастішими видами зброї, яку використовували оксфордські злочинці, були меч, довгий чи короткий ніж, сокира, луки та стріли. Також вони пускали у хід власні руки та інші предмети, зокрема інструменти.

Читайте також: Археологи розкопали архів наймогутнішого хетського царя

У більшості випадків вбивства відбувалися на ґрунті побутових розбіжностей та сварок на вулицях та в тавернах. Приводом могла стати суперечка через жінку, ображена честь або навіть сечовипускання в громадському місці. У деяких випадках жертвами ставали випадкові перехожі, які вирішили втрутитися у конфлікт.

Проте студенти нападали не лише один на одного, а й на представників влади. Так, уночі 1324 року банда молодих вчених увірвалася до будинку зберігача «королівського миру» (тобто відповідального за охорону правопорядку) Річарда Оверхе та позбавила господаря життя за допомогою мечів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини