MENU

"Чорна нога": жінка з Австралії стала першою людиною, яка вижила після смертельної хвороби

1074 0

"Чорна нога": жінка з Австралії стала першою людиною, яка вижила після смертельної хвороби

Жінка в Австралії стала третьою відомою людиною, яка заразилася бактерією, що викликає смертельну хворобу "чорна нога" у великої рогатої худоби та овець. Вона єдина, хто вижив.

Як пише Yahoo, 48-річна жінка попрацювала в саду без рукавичок. Після цього впродовж трьох днів вона відчувала нудоту та блювоту, а також у неї з'явився біль у правому нижньому кутку живота, який поступово посилювався, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Вона звернулася до лікарні, і аналізи крові показали, що у неї відмовили нирки та печінка, а в кровотоку накопичилася молочна кислота – речовина, що виробляється м'язами під час високоінтенсивних вправ і є індикатором септичного шоку. Крім того, в неї була діарея.

Хоча при комп'ютерній томографії (КТ) черевної порожнини не було виявлено жодних ознак запалення або інфекції, як запобіжний засіб їй прописали антибіотики.

Зазначається, що через п'ять годин біль у животі став настільки сильним, що лікарі провели ще одну КТ. Цього разу стало зрозуміло, що у неї запалена товста кишка, як і сліпа кишка, місце, де тонка кишка зустрічається з товстою. Жінку помістили у відділення інтенсивної терапії. Згодом лікарям вдалося виявити в крові пацієнтки смертельний вигляд бактерій Clostridium chauvoei.

Читайте також: У В'єтнамі жінка не спить вже понад 11 років: як вона живе

Ці бактерії зазвичай живуть у ґрунті у вигляді спор, які при ковтанні або вдиханні потрапляють у кровотік та м'язову тканину. Коли рівень кисню в м'язах знижується – наприклад, під час фізичних вправ – вони проростають і виробляють токсини, зокрема ті, які руйнують клітини крові, та ферменти, що розщеплюють ДНК. У великої рогатої худоби руйнування клітин призводить до характерної появи чорної ноги.

Відомо, що австралійка працювала в саду голими руками, які були покриті подряпинами від домашньої кішки. Ймовірно, саме у такий спосіб вона заразилася.

Медики прописали їй: антибіотики, щоб убити бактерії, та гіпербаричну оксигенацію (ГБО), щоб зупинити зростання бактерій і зменшити пов'язану з цим загибель тканин.

Завдяки цьому лікуванню її нирки та печінка знову почали працювати, а рівень молочної кислоти знизився настільки, що її виписали з лікарні.

Читайте також: Австралієць вийшов із коми за дві години до відключення системи життєзабезпечення

Проте за кілька днів біль у животі та діарея повернулися. Інша комп'ютерна томографія виявила дірки в її товстій кишці, які пізніше були підтверджені як відмирання тканин кишечника – некротизуючий ентероколіт. Лікарям довелося видалили їй праву частину товстої кишки й встановити стому, яка передбачає перенаправлення товстої кишки через отвір у черевній порожнині, щоб кал все ще міг виходити.

За два з половиною тижні здоров'я жінки повернулося в норму, а через три місяці їй вдалося видалити стому.

Досі лише дві людини були інфіковані Clostridium chauvoei, і обидві в результаті померли. В однієї людини була ослаблена імунна система, а в іншої була серйозна інфекція м'яких тканин – газова гангрена, яку неможливо було ефективно вилікувати.

Фахівці припускають, що жінка з Австралії вижила, бо її рано лікували антибіотиками, терміново зробили їй операцію і вона не мала жодних інших серйозних захворювань. Можливо, ГБО також допомогла, проте в лікарів недостатньо доказів, щоб це підтвердити.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини