MENU

Бюджетний комітет рекомендував зміни у держбюджет на 2023 рік: що відомо

199 0

Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендував до другого читання законопроєкт про зміни в Бюджет-2023.

Про це повідомила нардепка Роксолана Підласа, інформує UAINFO.org.

У законопроєкті запропоновано збільшити видатки цьогорічного бюджету на 317 млрд грн, з яких майже 303 млрд грн пропонується спрямувати на потреби оборони. Зокрема:

 • на 195,7 млрд грн зростуть видатки на ЗСУ,
 • 39,7 млрд грн — Національної гвардії,
 • 20,4 млрд грн — Державної прикордонної служби,
 • 19 млрд грн — Національної поліції,
 • 13,2 млрд грн — закупівлі та модернізації військової техніки та озброєння ЗСУ,
 • 4,4 млрд грн — Мінстратегпрому на виробництво в Україні зброї та боєприпасів,
 • 4,2 млрд грн — СБУ,
 • 2,5 млрд грн — ГУР МО,
 • 2,1 млрд грн — Державної спеціальної служби транспорту Міноборони.

Також на 570,2 млн грн буде збільшено видатки на Держспецзв’язку, 500,7 млн грн — СЗР, 230,5 млн грн — УДО та на 151 млн — на винагороди курсантам системи МВС.

Окрім цього, запропоновано збільшити видатки:

 • на допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (+16,5 млрд грн),
 • на «швидке відновлення» (грант Європейського Союзу) (+5,97 млрд грн).

Також будуть збільшені видатки на МЗС, зокрема, для дипломатичних установ в країнах Африки та Аравійського півострова й супровід України в справах проти Росії в Міжнародному суді ООН та Арбітражних трибуналах з морського права — 1,2 млрд грн. Також ще 552,8 млн грн спрямують на видання шкільних підручників для 5 і 6 класу.

Водночас планується скорочення інших видатків на 11,4 млрд грн, в основному за рахунок зменшення видатків на обслуговування державного боргу (на 10,7 млрд грн).

При опрацюванні законопроекту до другого читання Комітет опрацював понад тисячу пропозицій і поправок до нього, більшість з яких через невідповідність бюджетній методології, предмету регулювання законопроекту, відсутність фінансово-економічного обґрунтування та непідтвердження джерел покриття додаткових видатків пропонується відхилити.

Без зміни загальних показників обсягів доходів, видатків та фінансування Державного бюджету, схвалених у законопроекті на перше читання і визначених Урядом, зокрема, запропоновано:

Скоротити обсяг збільшення видатків (315,4 млн грн) для забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки на 95,2 млн грн (до 220 млн грн) і спрямувати вивільнені кошти  на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини програмою, та окремі інші програми, які мають невідкладні потреби до кінця бюджетного періоду;

Передбачити видатки для формування статутного капіталу державного підприємства «Агенція закупівель у сфері оборони» у сумі 27 млн грн, скоригувавши на цю суму видатки Міноборони.

Крім того, Комітет пропонує зберегти на кінець 2023 року на рахунках місцевих бюджетів залишки коштів з субвенції, яка надана з кредиту Європейського інвестиційного банку. Це гроші направлені з державного бюджету місцевим бюджетам на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об'єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об'єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, для здійснення відповідних витрат у 2024 році з урахуванням їх цільового призначення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини