Гранітна бруківка: надійність на віки
Граніт використовували для мощення доріг ще з найдавніших часів. І сьогодні у європейських містах збереглися старовинні площі та дороги, вимощені гранітом. Цей натуральний камінь вирізняється довговічністю та вологостійкістю. Тому не дивно, що саме його обирають для проведення будівельних та оздоблювальних робіт. Його основні хімічні складники – слюда, кварц та польовий шпат. Сучасні технології дозволяють виготовляти гранітну бруківку різноманітних форм та кольорів для втілення найсміливіших дизайнерських рішень.
Використання гранітної бруківки
Ще за часів Середньовіччя бруківку з граніту використовували для мощення вулиць та площ у містах. З тої пори пройшло кілька століть, але використання бруківки з цього матеріалу дотепер залишається актуальним. Щоправда, технології обробки каменю значно вдосконалилися. Гранітна бруківка подібного типу https://ukr.granite.ua/kamyana-brukivka/ використовується для таких цілей:
-
облаштування доріжок, тротуарів, прибудинкової території;
-
мощення доріг та автомобільних стоянок;
-
оформлення квітників;
-
декорування приміщень (наприклад, для інтер'єру у стилі ретро);
-
облаштування місць поховання.
Бруківка гранітна переважно має форму куба та прямокутника, проте зараз можна купити матеріал будь-якої форми. Для втілення різноманітних дизайнерських рішень бруківка з граніту доступна у кількох кольорах: чорному, сірому, зеленому, коричневому, рожевому та червоному. Комбінуючи квадратики різних кольорів, можна викласти складні різноколірні візерунки, що зроблять дизайн прибудинкової території по-справжньому унікальним.
Бруківка з граніту широко використовується у ландшафтному дизайні. Вимощені доріжки красиво обрамляють квітники, надають прибудинковій території особливого шарму. Гранітна бруківка надає «дорогого» вигляду будь-якій території. І що найголовніше, вона протягом десятиліть залишатиметься актуальною, та матиме “трендовий” вигляд. Тобто це дійсно довгострокова інвестиція як у плані довговічності, так і актуального зовнішнього вигляду.
Види гранітної бруківки
Найчастіше бруківка з граніту виготовляється у формі квадратів або прямокутників, проте можливі й нестандартні форми. У залежності від способу обробки каменю, бруківка буває кількох видів.
-
Колота. Виглядає як кубик або прямокутник з нерівними сторонами. Це найдешевший вид бруківки, адже технологія його виробництва, у порівнянні з іншими видами, відрізняється простотою. Зовнішній вигляд колотої бруківки характеризується натуральністю та фактурністю, забезпечуючи надійне зчеплення.
-
Пиляна. З ідеально рівними гранями та гладенькою поверхнею, що забезпечує безшовне укладання. Ця гранітна бруківка ціна якої найвища, вирізняється ідеальними естетичними характеристиками. Може використовуватися не тільки для мощення доріг та тротуарів, а й для оздоблення садово-паркових зон та будинків. У дощову погоду та ожеледицю може ковзати. Щоб підвищити зчеплення, пиляна гранітна бруківка піддається термообробці.
-
Пилено-колота. Як видно з назви, ця бруківка поєднує в собі пиляні та колоті грані. Комбінація граней буває різною. Наприклад, верхні та нижні – колоті, а бокові – пиляні. Або лицьова грань – пиляна, а інші – колоті. Використовується для мощення доріг, тротуарів, оздоблення клумб.
-
Галтована. Ребра та вершини кожного кубика мають заокруглену форму без гострих граней. Використовується для мощення доріг та тротуарів, де передбачається інтенсивний рух. Підходить для створення дизайну у стилі ретро.
Усі види гранітної бруківки, незважаючи на спосіб обробки, вирізняються надійністю та довговічністю. Вибір тієї чи іншої бруківки залежить від конкретної задачі та дизайнерського задуму.
Переваги та недоліки бруківки з граніту
Гранітна бруківка – популярний матеріал для проведення будівельних робіт. Попри високу ціну цього матеріалу, й все одно дуже часто обирають для мощення тротуарних доріжок, прибудинкових територій та декору.
Все через наступні переваги:
-
Висока зносостійкість. Граніт протягом кількох десятиліть зберігає привабливий вигляд, не тріскається та не стирається навіть під час активного руху транспорту. Як кажуть експерти середня тривалість життя гранітної бруківки 50-60 років. Що цікаво, її можна використовувати повторно. Бруківку легко демонтувати, та укласти на іншій ділянці.
-
Вологостійкість. Гранітна бруківка не вбирає вологу, тому її форма не деформується через розбухання. Цей камінь не боїться проливних дощів та відлиг, що характерно для українського клімату. Однак про якісний водостік подбати варто. Це завдання майстрів, які займаються мощенням.
-
Стійкість до природних катаклізмів, хімікатів та перепадів температур. Гранітна бруківка витримає як аномальну спеку, так і лютий мороз. Підходить як для сухого, так і для вологого клімату. Витривала до впливу хімічних реагентів.
-
Екологічність. Виготовляється з натурального каменю без різних домішок. Під час нагрівання на сонці не виділяє токсини та інші шкідливі для здоров'я домішки.
Що можна віднести до недоліків гранітної бруківки? Хіба що її ціну. Проте вартість повністю окупиться, бо кладуть її у прямому сенсі «на віки». Матеріал невибагливий, тому не потребує спеціального догляду.
Як вибирати бруківку з граніту?
Дуже часто виготовляють гранітну бруківку з каменю, добутого на українських родовищах. Варто зазначити, що матеріал обійдеться дешевше, якщо купляти його напряму від виробника без посередників. Аби не лише зекономити, а й отримати дійсно якісний та довговічний матеріал, вибирайте компанію, яка має хорошу репутацію та давно існує на ринку. Чудово, якщо це комплексний бізнес, що займається не лише реалізацією готової продукції, а і її виробництвом впритул до видобування граніту.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки