Багатообіцяюче. У зразку породи астероїда Бенну знайшли воду і вуглець
Зразок астероїда зберігає велику кількість води та вуглецю (Фото:NASA)
Вопросник з астероїда Бенну, вік якого становить 4,5 мільярда років, містить значну кількість води та вуглецю, заявили в NASA.
Це відкриття представляє додаткові докази гіпотези, що життя на Землі могло початися завдяки космосу, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Зразок був зібраний після семирічної подорожі до далекого астероїда в рамках місії OSIRIS-REx. Минулого місяця, після успішної місії, зразок був скинутий у пустелі Юти для детального наукового аналізу.
Адміністратор NASA, Білл Нельсон, оголосив, що цей зразок є «найбільшим і найбагатшим вуглецем зразком астероїда, який коли-небудь повертався на Землю». Вуглець становив близько 5% загальної ваги зразка і був присутній як в органічній, так і в мінеральній формі. Вода була виявлена всередині кристалічної структури глинистих мінералів.
Вчені вважають, що наявність води на Землі, включно з океанами, озерами і річками, пов’язана з ударами астероїдів, які приносили воду на нашу планету близько 4−4,5 мільярда років тому, роблячи її придатною для життя.
Важливо зазначити, що вуглець відіграє ключову роль у всьому житті на Землі, утворюючи зв’язки з іншими елементами і будучи будівельним матеріалом білків, ферментів, ДНК і РНК.
Ці висновки були зроблені після попереднього аналізу зразка, включаючи скануючу електронну мікроскопію, рентгенівську комп’ютерну томографію та інші методи. Вчені вважають цей зразок джерелом безцінних даних для астробіології і припускають продовжити дослідження зразка в лабораторіях по всьому світу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки