MENU

Вчені відкрили таємницю створення картини "Мона Ліза", якою пізніше скористався Рембрандт

1103 0

Вчені відкрили таємницю створення картини "Мона Ліза", якою пізніше скористався Рембрандт

Хіміки відкрили рецепт унікальної формули олійної фарби, якою користувалися такі митці-генії свого часу, як Рембрандт та Леонардо да Вінчі. 

Зокрема, саме його використав італійський художник да Вінчі, щоб згодом прославитися на весь світ таємничою посмішкою своєї "Джоконди". Відповідне дослідження опублікував журнал Американського Хімічного Товариства, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.

Під поверхню основного шару фарби картини "зазирнула" команда вчених та мистецтвознавців з Франції та Британії. Вони вважають, що Леонардо використовував у роботах свій власний хімічний рецепт фарби, як базовий шар на картинах, написаних на панно із тополі.

Йдеться про рідкісну сполуку речовин з використанням "плюмбонакриту" - продукт оксиду свинцю, який виявили у першому шарі культової роботи. На думку вчених, цей компонент Леонардо використовував для згущення фарби. Завдяки цьому, вона швидше висихала на полотні. 

Зокрема, за допомогою синхротронного випромінювання було проаналізовано фрагмент фарби, який виходив з верхнього правого краю "Мона Лізи". Тоді вчені й дійшли висновку, що Леонардо, ймовірно, додавав плюмбонакрит до своєї фарби. 

Читайте також: Секрет Да Вінчі. Історик розгадав таємницю пейзажу за спиною Мони Лізи

"Плумбонакріт - це справді залишок його рецепту. Це перший раз, коли ми можемо підтвердити це хімічним шляхом", - заявив Гонсалес.

За його словами, відповідний хімікат також знайшли у роботах Рембрандта (йдеться про полотна, які художник завершив у Нідерландах у 17 столітті).

Це свідчить про те, що рецепт, яким користувався да Вінчі, можливо, передавався століттями, адже був надзвичайно "хорошим" для тих часів. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини