MENU

Благодійні фонди, громадські організації та волонтери звернулися до Кабміну з вимогою скасувати постанову N°953 від 05.09.2023 pоку 

1612 0

Благодійні фонди, громадські організації та волонтери звернулися до Кабміну з вимогою скасувати постанову N°953 від 05.09.2023 pоку 

"Друзі! Увага! Підписуємо петицію про відміну порядку, який ввійде в дію з 01.12.2023 року, бо це наразі єдиний вихід, щоб нас почули!  Це стосується кожного, тому прошу об'єднатися для підписання петиції щодо відтермінування вимог по волонтерській діяльності!", - про це у Фейсбуці написала волонтерка Юлія Чиста, інформує UAINFO.org.

Відтермінування вступу в дію та внесення змін до постанови КМУ N°953 від 05.09.2023 p.

"Реалії допомоги Силам оборони України на фронті вимагають вирішення питання закупівлі та передання в найкоротші терміни. В нашому випадку час обліковується людським життям та втраченими територіями.

Ознайомившись з нововведеннями згідно Постанови КМУ № 953 від 05.09.2023 року, набуває чинності з 01.12.2023 року, Ми, благодійні фонди, громадські організації та волонтери фізичні особи, визнаємо, що нововведення до правил ввезення гуманітарної допомоги та територію України, такими, що не можуть бути виконані в реаліях сьогодення.

Декілька прикладів з життя:

Приклад #1: До волонтера поступає запит на отримання тактичної медицини від військових, які наразі знаходяться на “гарячій точці”.

Дії волонтера сьогодні: замовити необхідну тактичну медицину за кордоном чи попросити допомоги партнерів отримати необхідну тактичну медицину передати тактичну медицину військовим отримати фото-відео звіт та, за можливості, акти прийому-передачі.

Дії волонтера після введення в дію нової постанови надання гуманітарної допомоги (при відсутності тактичної медицини на складі та необхідності залучення іноземних партнерів для закупівлі): надіслати запит іноземним партнерам з проханням надати гуманітарну допомогу отримати від партнерів підтвердження отримання гуманітарної допомоги згенерувати електронний доступ та отримати реєстрацію в системі автоматизованого регулювання розподілення гуманітарної допомоги згенерувати електронний ключ до системи автоматичного регулювання розподілення гуманітарної допомоги отримати запит від військових з печаткою та підписом, який підтверджує потребу в наданні даної допомоги (що в 90% випадків неможливо) створити заявку на отримання гуманітарної допомоги від партнерів отримати електронну декларацію переслати електронну декларацію партнерам після перетину гуманітарного вантажу зробити інвентаризацію та занести в систему кількість отриманого вантажу (яка має співпадати з заявкою на допомогу) передати допомогу військовим (якщо вони дожили до цього моменту) отримати підтвердження постановки гуманітарної допомоги на баланс частини протягом 90 днів з моменту ввезення гуманітарної допомоги надати звіт в систему автоматизованого контролю про розподілення допомоги з актами прийому-передачі. Приклад #2: До волонтера поступає запит на надання допомоги дитячому будинку (передачі генератора для підготовки до відключень електроенергії під час зимового періоду).

Дії волонтера сьогодні: отримати запит від дитячого будинку на надання допомоги провести збір коштів для придбання генератора купити генератор закордоном доставити генератор в Україну (за допомогою партнерів) доставити генератор до дитячого будинку отримати фото-відео звіт та акт прийому-передачі.

Дії волонтера після введення в дію нової постанови надання гуманітарної допомоги: отримати запит та допомогу від дитячого будинку відкрити збір на придбання генератора купити генератор закордоном згенерувати електронний доступ та отримати реєстрацію в системі автоматизованого регулювання розподілення гуманітарної допомоги згенерувати електронний ключ до системи автоматичного регулювання розподілення гуманітарної допомоги створити заявку на імпорт гуманітарної допомоги до України отримати електронну декларації переслати електронну декларацію партнерам, які займаються перевезенням генератора після перетину гуманітарного вантажу зробити інвентаризацію та занести в систему кількість отриманого вантажу (яка має співпадати з заявкою на допомогу) передати допомогу дитячому будинку отримати підтвердження постановки гуманітарної допомоги на баланс дитячого будинку протягом 90 днів з моменту ввезення гуманітарної допомоги надати звіт в систему автоматизованого контролю про розподілення допомоги з актами прийому-передачі.

Висновок: час отримання гуманітарної допомоги (в випадку, коли всі етапи нової процедури пройшли за планом і не було ніяких затримок) збільшився в кілька разів. на момент надання гуманітарної допомоги існує досить висока вірогідність того, що набувач гуманітарної допомоги вже не буде її потребувати за різних причин в тому числі їзда того, що його просто не буде в живих.

При умові не надання звіту протягом 90 днів з моменту імпорту гуманітарної допомоги в Україну, отримувач, в даному випадку волонтер, автоматично блокується в системі автоматизованого регулювання гуманітарної допомоги і не буде мати можливості продовжувати свою діяльність. В цій петиції ми опустили дуже багато деталей в двох наведених прикладах, як, наприклад, категорізації гуманітарної допомоги та перетин кордону для товарів подвійного призначення, але цими прикладами ми хочемо надати вам можливість зрозуміти які наслідки будуть після вступу даної постанови у дію.

Підсумовуючи, вступ в дію Постанови КМУ № 953, призведе до цілого ряду проблем, таких як: Ускладнить роботу невеликих благодійних фондів та громадських організацій, які не мають можливості адміністрування процесів дотримання нових правил оформлення гуманітарного вантажу. Припинення діяльності індивідуальних місій закордонних волонтерів, які привозять гуманітарну допомогу і самостійно доставляють її в небезпечні регіони для передачі військовим та цивільним (без відношення до БФ) Унеможливлення надання ТЕРМІНОВОЇ допомоги військовим такої, як наприклад, тактична медицина і продукти харчування та продукти особистої гігієни. Повне зникнення діяльності окремих волонтерів фізичних осіб, які проводять точкові збори для допомоги підрозділам Сил оборони України та цивільному населенню на власні рахунки фізосіб. З іншої сторони також нові правила ввезення гуманітарної допомоги створять: Монополію великих фондів, які попри свою значущість все одно не можуть покривати всі потреби, які не закриває держава станом на зараз.

Ми просимо відтермінувати вступ в силу дію Постанови КМУ № 953 від 05.09.2023 року «Про деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», яка має вступити в дію 01.12.2023 року на 6 місяців. Доручити Кабінету Міністрів України, протягом місяця, сформувати Робочу групу з врегулювання та розроблення більш дієвого «Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», за участі Міністерства соціальної політики, громадських діячів, представників волонтерського руху в Україні та іноземних фондів, які передають гуманітарну допомогу Україні та створити нові прозорі правила ввезення гуманітарної допомоги, які задовольнять всі сторони, що безпосередньо беруть участь у цьому процесі. Дякуємо! Слава Україні!"

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини