MENU

Петиція про відтермінування постанови Кабміну, яка ускладнює постачання гуманітарки, набрала майже 26 тис. голосів

944 0

Звернення про відтермінування постанови №953 про обмеження постачання гуманітарної допомоги чекає на розгляд Кабінету Міністрів України

Цю петицію до уряду написали волонтери, інформує UAINFO.org з посиланням на Еспресо

"До волонтера поступає запит на отримання тактичної медицини від військових, які наразі знаходяться на "гарячій точці". Дії волонтера сьогодні: замовити необхідну тактичну медицину за кордоном чи попросити допомоги партнерів отримати необхідну тактичну медицину, передати її військовим, отримати фотовідеозвіт та за можливості акти прийому-передачі", – йдеться в петиції.

Волонтери пропонують Кабміну створити робочу групу для врегулювання та розроблення більш ефективного "Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану".

Зазначимо, що з 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, які ввозять як гуманітарну допомогу, проводитимуть за новим порядком.

Таким чином, перестане діяти постанова уряду №174 від 1 березня 2022 року. Зокрема, скасовується вимога цього документа про надання гарантійних листів кінцевих користувачів товарів гуманітарної допомоги.

Що відомо про постанову №953

Згідно з новим порядком митне оформлення гуманітарної допомоги проводитимуть у пунктах пропуску на держкордоні України, без застосування нетарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, шляхом подання декларації про перелік товарів, які вважаються гуманітарною допомогою та у спосіб, визначений новим порядком.

Відповідно алгоритм дій змінюється:

  • надіслати прохання про гуманітарну допомогу іноземним партнерам;
  • отримати від партнерів підтвердження надання гуманітарної допомоги;
  • згенерувати електронний доступ та зареєструватися в системі автоматизованого регулювання розподілення гуманітарної допомоги;
  • згенерувати електронний ключ до системи автоматичного регулювання розподілення гуманітарної допомоги;
  • отримати запит від військових з печаткою та підписом, який засвідчує потребу в отриманні даної допомоги (що в 90% випадків неможливо);
  • створити заявку на отримання гуманітарної допомоги від партнерів;
  • отримати електронну декларацію;
  • передати електронну декларацію партнерам після перевезення гуманітарного вантажу;
  • зробити інвентаризацію та внести в систему кількість отриманого вантажу;
  • передати допомогу військовим;
  • отримати підтвердження приймання гуманітарної допомоги на баланс частини протягом 90 днів з моменту ввезення гуманітарної допомоги;
  • надати звіт у систему автоматизованого контролю про розподілення допомоги з актами приймання-передання.

Митне оформлення товарів військового призначення та подвійного використання як гуманітарної допомоги здійснюватимуть за умови: декларації про перелік товарів, які вважаються гуманітарною допомогою та дозвільного документа Державної служби експортного контролю України, якщо це передбачено постановами Кабміну від 20 листопада 2003 року №1807 та від 28 січня 2004 року №86.

Виключенням будуть товари, перераховані в постанові №1378 від 9 грудня 2022 року. На імпорт цих товарів не поширюється дія Закону "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" в період воєнного стану.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Еспресо


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини