MENU

"Війна довела: мова має значення". У Вінниці заборонили використання російськомовного культурного продукту в громадських місцях

232 0

Сесія Вінницької міськради (Фото: Вінницька міська рада)

Національна спрямованість на захист української культурної ідентичності та мови в умовах війни. У межах цього процесу Вінницька міська рада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади. Рішення прийнято сьогодні на сесії міської ради. 

Про це йдеться у повідомленні Вінницької міськради у п’ятницю, 27 жовтня, інформує UAINFO.org.

Очільник громади Сергій Моргунов зазначив, що таке рішення необхідне аби захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресорки. Цей крок має нагадати про важливість захисту власної культурної спадщини та збереження історичної пам'яті.

"Музика, книги, телепрограми, вистави, фільми та серіали російського виробництва і російською мовою на вулицях та у громадському просторі міста під забороною. Символічно, що це рішення сесія прийняла 27 жовтня – у День української писемності та мови. У цих питаннях компромісу бути не може. Війна довела: мова має значення», – підкреслив міський голова Сергій Моргунов.

Рішення прийняли з метою захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора, враховуючи численні звернення жителів Вінницької міської територіальної громади, а також, зокрема, закони України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про культуру». У ньому йдеться про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту (культурні блага і культурні цінності, що створені та/або використовуються за допомогою російської мови) в будь-яких формах на території ВМТГ.

Під публічним використанням російськомовного культурного продукту слід розуміти публічне виконання, публічний показ, публічну демонстрацію, публічне сповіщення тощо.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини