MENU

Яка мова домінує в соцмережах: дослідження показало цікаву тенденцію

573 0

Результати дослідження соціальних мереж показали, що українська мова помітно домінує майже в усіх найпопулярніших соціальних мережах.

Про це розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, інформує UAINFO.org.

За даними дослідження «Українська мова в соціальних мережах», проведеного Центром контент-аналізу, західні соціальні мережі підтвердили тенденцію на посилення ролі української мови. Так, в Instagram державною мовою пишеться понад 90% дописів; Facebook та Twitter (X) за цим показником сягнули 75-80%.

У минулому році частка української мови в цих соціальних мережах становила 65-70%, а три роки тому, в жовтні 2020 року, коливалася в межах 15-25%.

"Це ґрунтовне дослідження, яке дає чітке розуміння не тільки загальнонаціональної проблематики, але й регіональної мовної політики. Посилення присутності української мови в українському сегменті соціальних мереж – це про реальний зріс громадянського суспільства, яке набагато динамічніше, активніше приділяє увагу дописам українською мовою. Приємно відзначити, що Instagram чи ТіkTok демонструють стрімкий злет дописів державною мовою. Я буду сподіватися і вірити, що та динаміка, яку ми побачили в соціальних мережах на теренах Харківщини, Дніпропетровщини та Миколаївщини, де вперше українська стала переважати, буде й надалі зростати", – розповів Тарас Кремінь.

Він також зазначив, що на Одещині за останній рік частка дописів українською мовою у соціальних мережах зросла з 27% в червні 2022 року до 49% у жовтні 2023 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини