Військовий експерт пояснив, яке значення має ініціатива ЗСУ на лівому березі Дніпра у Херсонській області
Військовий експерт Сергій Грабський в інтерв'ю Radio NV пояснив, яке значення має ініціатива ЗСУ на лівому березі Дніпра у Херсонській області, інформує UAINFO.org.
"Це важливо для нас, загрозливо для противника. І тут не військовий фактор, а проста географія: якщо заміряти відстань від тих же умовних Олешок до Яни-Капу або Армянська, як називалось, чи від Голої Пристані до Скадовська, можна собі побачити, що в разі просування наших військ, проведення певних рейдових дій успіх буде на нашій стороні і це дуже серйозно вплине на конфігурацію лінії фронту на цьому напрямку", — сказав Грабський в ефірі Radio NV.
Читайте також: Чи дійсно РФ накопичує ракети для масованих ударів: аналіз обстрілів за жовтень
Водночас він пояснив, що про те, що цю територію звільнять "пару бригад", не йдеться, оскільки для цього необхідні "досить серйозні ресурси".
"Але навіть ті бригади морської піхоти, які діють зараз на лівому березі, розвивають наступальні операції, їхні активні дії вже можуть призвести до того, що ми можемо все ж таки досягти певного успіху. … Йдеться про висадки наших підрозділів на широкому фронті, що примушує противника, якщо хочете, метатися з однієї локації на іншу, намагаючись закрити дірки у своїй обороні, яка внаслідок їх же дій після підриву Каховської дамби не відновлена на 100%. Тому ми використовуємо саме цю можливість, аби просунутися далі, максимально розширити ці плацдарми, які ми утворюємо, об'єднати плацдарми та продовжувати активні бойові дії", — розповів військовий експерт.
За словами Грабського, перебування навіть окремих підрозділів ЗСУ на лівому березі Дніпра змушує росіян утримувати на цьому напрямку «дуже серйозні контингенти», щоб не допустити подальшого просування українських військ на цій ділянці фронту.
"Це вже дуже серйозна допомога нашим силам, які ведуть оборону і наступальні дії на інших ділянках фронту", — наголосив він.
Читайте також: "Війна в Ізраїлі не повинна послабити підтримку Києва": Столтенберг нагадав, що Україна також потребує зброї
Військовий експерт також пояснив, що, підірвавши Каховську ГЕС, росіяни "фактично змили свою оборону"і не мали можливості відновити її в тому ж обсязі, що й на запорізькому та бердянському напрямках.
"Тут ще таке цікаве зауваження, що тут противник активніше використовує авіацію, порівняно з іншими ділянками фронту, що свідчить про те, що його наземна оборона, основа будь-якої оборони, не є настільки міцною, як на інших ділянках фронту", — зазначив Грабський.
У зведенні Інституту вивчення війни за 31 жовтня повідомлялося, що ЗСУ досі утримують позиції на лівому березі Дніпра в Херсонській області та, ймовірно, продовжують спроби прорвати російську оборону біля окремих населених пунктів.
Цього ж дня ккерівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що Сили оборони України мають «непогані результати» на лівобережжі Дніпра, але висвітленню це поки не підлягає.
Окремі підрозділи ЗСУ 17−18 жовтня здійснили прорив через Дніпро на окуповану частину Херсонської області в районі сіл Олешківської громади.
Тоді писали, що, судячи з реакції російських "воєнкорів", ця операція може бути значнішою, аніж попередні подібні рейди ЗСУ.
Один з відомих російських військових блогерів стверджував, що дві українські "штурмові групи" висадилися на східному березі Дніпра та прорвали початкову російську оборону, тимчасово зайнявши всю Пойму та позиції на північній околиці Піщанівки вдень 17 жовтня.
Пізніше він заявив, що російські війська нібито відкинули сили ЗСУ з цих позицій у бік Дніпра, визнавши, що станом на середину дня 18 жовтня в Піщанівці продовжувала діяти "українська диверсійна група".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки