MENU

Вчені виявили кілька типів біологічного старіння

705 0

Вчені виявили кілька типів біологічного старіння

Генетики з медичної школи при Стенфордському університеті виділили чотири типи (паттерни) біологічного старіння — метаболічне, імунне, гепатичне та нефротичне.

Як повідомляє Daily Mail, вчені розповіли, що не всі органи та частини людського тіла старіють з однаковою швидкістю. Дослідники виділили чотири типи старіння залежно від того, де в організмі спостерігаються збої: в імунній системі, обміні речовин, у роботі печінки чи нирок, інформує UAINFO.org.

Імунний тип старіння характеризується підвищенням в організмі маркерів запалення, які свідчать про спроби імунної системи боротися зі шкідливими патогенами та токсичними сполуками. Люди з цим типом старіння схильні до більш високого ризику виникнення аутоімунних захворювань.

Читайте також: Фітнес-тренер попередив любителів пива про швидке старіння організму

При метаболічному типі старіння підвищується ймовірність розвитку діабету, ожиріння та серцевої недостатності.

Гепатичний тип свідчить про порушення в роботі печінки та зношеність цього органу – зростає ризик цирозу та неалкогольної жирової хвороби печінки.

Для нефротичного типу характерним є порушення функції нирок. У людей з таким патерном старіння може розвинутись ниркова недостатність та пієлонефрит.

Читайте також: Людям після 40 назвали ранкові звички для довгого життя

Дослідники вважають, що знання свого типу старіння підвищить поінформованість людей про ризики виникнення різних захворювань та допоможе запобігти їм. Наприклад, носії гепатичного патерну можуть виключити з раціону алкоголь, а метаболічного – почати більше рухатися та займатися фітнесом.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини