MENU

Місія МВФ розпочала роботу за рекордною програмою для України: на кону транш у $900 млн

80 0

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) 6 листопада розпочала роботу для другого перегляду рекордної 15-мільярдної програми Фонду для України. Фахівці перевірять виконання нашою країною структурних маяків програми. Результатом може стати виділення Україні третього траншу в розмірі близько $900 млн.

При цьому місія Фонду працюватиме у гібридному форматі – як онлайн, так і офлайн, повідомили у Національному банку України (НБУ), інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Перевірка зачепить виконання Україною вимог у таких сферах:

  • податкова та бюджетна політика;
  • монетарна та валютна політика;
  • забезпечення макрофінансової стабільності;
  • структурні реформи для середньострокового та довгострокового зростання економіки

Щодо зони відповідальності НБУ, то на зустрічах у МВФ обговорюватимуться дії регулятора щодо забезпечення стійкості фінсектора та банківського сектора, а також втілення в життя стратегії пом'якшення валютних обмежень. Зокрема, це результати скасування фіксованого курсу долара.

Загалом у меморандумі з МВФ прописано 23 структурні маяки. Причому 21 із них мають бути виконані вже у 2023 році. Деякі пункти програми були виконані із серйозним запізненням (наприклад, наприкінці жовтня замість липня).

"Перегляд буде непростим, проте команда України понад 20 місяців повномасштабної війни працює злагоджено та ефективно. Ми чітко усвідомлюємо критичну необхідність збереження підтримки МВФ не лише для подальшого фінансування потреб бюджету, а й загалом для розвитку нашої країни та її європейського майбутнього", – прокоментував голова НБУ Андрій Пишний.

Нагадаємо, що від виконання умов фінансування МВФ залежить низка інших програм економічної підтримки України. Саме тому виконання структурних маяків Фонду є одним із пріоритетів.

Діюча програма МВФ для України (EFF) розрахована на чотири роки і передбачає виділення близько $15,6 млрд. Перший транш у розмірі $2,7 млрд надійшов на початку квітня-2023 року. Другий транш на $890 млн було перераховано у липні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини