Вона є не у всіх. Додаткова складка в мозку може відтермінувати прояв агресивної форми деменції – вчені
Лобно-скронева деменція є рідкісним захворюванням, причини появи якого часто незрозумілі. Однак вченим вдалося з’ясувати, який фактор допомагає відтермінувати прояв симптомів цієї хвороби.
Дослідники з Лундського університету в Швеції вивчила МРТ-зображення мозку 186 людей, у яких було діагностовано лобно-скроневу деменцію. Виокремивши з цієї кількості людей, у котрих була спадкова деменція, вчені встановили, що близько 57% пацієнтів мали структуру paracingulate sulcus на правій стороні мозку. Це складка на мозку людини, що розвивається пізніше за інші, і мають її не всі. Крім цього, така борозна може бути наявною тільки на одній стороні мозку, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Попередні дослідження показали, що ця борозна може істотно вплинути на когнітивні здібності. Наприклад, люди, що мають її з лівого боку, мають когнітивну перевагу – краще виконують завдання, пов’язані з контролем і пам’яттю. Нове ж дослідження показало, що люди з цією складкою в мозку пізніше починали потерпати від симптомів деменції.
Читайте також: Швейцарські вчені відкрили нову функцію людського мозку
«Ми виявили, що в учасників, які мали цю додаткову складку на правій частині мозку, симптоми деменції з’явилися в середньому на два з половиною роки пізніше. Це може означати, що paracingulate sulcus може затримати появу симптомів. Ці результати були статистично значущими», — пояснює невролог Лундського університету Люк Харпер в статті для The Conversation.
Водночас це відтермінування прояву хвороби не позначається на тривалості життя пацієнтів. Лобно-скронева деменція, яка є агресивною і проявляється рано (на 50-х роках життя), вбивала пацієнтів з цією борозною швидше за інших.
«Ця півторарічна затримка симптомів може здатися невеликою, але, враховуючи поганий прогноз щодо стану та тягар симптомів, це надзвичайно значущий проміжок часу для пацієнтів та їхніх родичів. Проте після того, як з’явилися симптоми, пацієнти з цією додатковою мозковою складкою хворіли швидше і жили менший період часу, ніж пацієнти, які не мають цієї складки. Таким чином, попри затримку симптомів, пацієнти з цією додатковою мозковою складкою та без неї все одно помирали в тому ж віці», — зазначає невролог Харпер.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки