Профілактика депресії та недоумства: швейцарські вчені довели, що гладити собак корисно для мозку
За результатами спостереження за людьми, які гладили собак, дослідники констатували підвищення мозкової активності, а також насичення крові гемоглобіном.
Дослідники зібрали 19 здорових дорослих (9 жінок та 10 чоловіків). Вони виміряли активність мозку до та під час спілкування з улюбленцями, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
У цьому дослідженні була використана функціональна спектроскопія ближнього інфрачервоного діапазону (fNIRS). На лобі учасників були закріплені електроди, що вимірювали активність префронтальної кори.
Вимірювання проводилися в нейтральному стані, а також під час та після взаємодії з собакою.
Читайте також: National Geographic: Шум транспорту може спровокувати деменцію
Дослідження проходило протягом шести сеансів, під час яких люди взаємодіяли із собакою та плюшевою іграшкою. Усередині останньої була пляшка з гарячою водою, щоб іграшка була правдоподібно теплою і важкою.
Результати показали, що мозкова активність значно збільшилася під час спілкування з собакою, а насичений киснем гемоглобін залишався підвищеним (вказуючи на підвищену активність) навіть після того, як собака йшла.
Іграшки показали аналогічні ефекти, але лише спочатку. Дослідники зазначили, що вже з другого сеансу різниця в активності мозку між погладжуванням собак та плюшевих іграшок значно збільшувалася.
Автори дослідження заявили, що його результати можуть підвищити ефективність терапії багатьох станів, у тому числі депресії, недоумства, посттравматичного стресового розладу.
Читайте також: Несподівано: австралійські вчені виявили користь випадкового шуму для мозку
Швейцарський експеримент уже викликав схвалення в інших вчених.
"Домашні тварини, такі як собаки, можуть і повинні розглядатися як важливий терапевтичний засіб для пацієнтів різного віку, які страждають від проблем з фізичним або психічним здоров'ям", - сказав Доктор Джоуї Р. Джі , невролог з лікарні Providence Mission Hospital в окрузі Оріндж, штат Каліфорнія.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки