У російських дронах-камікадзе використовуються швейцарські компоненти, випущені у 2023 році: спливли гучні подробиці
У російських дронах-камікадзе "Ланцет", які окупанти використовують у війні проти України, було виявлено нові швейцарські деталі, випущені в 2023 році. Їх могли зняти з іграшок і самокатів, які не підпадають під санкції.
Про це пише SWI із посиланням на документи української розвідки. "Ланцет" – це невеликий безпілотник, який по суті є безпілотним баражувальним крилатим боєприпасом. Він маневрений і літає на відносно великій висоті, уражаючи наземні цілі, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
За даними журналістів, країна-агресор для виготовлення цих дронів використовує щонайменше 19 зарубіжних комплектуючих. Зокрема, країнами-виробниками є США, Нідерланди, Канада, Японія – тобто держави, які ухвалили санкції проти РФ.
Також у "Ланцетах" зафіксовані деталі швейцарських корпорацій STMicroelectronics та u-blox.
Офіційно в u-blox заявляли, що після початку повномасштабного вторгнення припинили всі продажі до Росії, Білорусі й на території, окуповані ЗС РФ в Україні. Нещодавно компанія вирішила не продавати технологічні компоненти учасникам Євразійського економічного союзу.
У u-blox припустили, що деталі для дронів росіяни могли зняти з інших видів продукції. Наприклад, чіпи, що використовуються в БПЛА агресора, могли перебувати в товарах повсякденного попиту, таких як іграшки й електросамокати.
"Ці компоненти могли бути придбаними ще до введення санкцій, або ж деякі надлишкові запаси цих компонентів були продані вже зараз нашими клієнтами-перекупниками у країнах, які не вводили щодо Росії санкції, а потім усі вони були переправлені в РФ або ввезені туди контрабандою", – заявила пресслужба.
Із чіпами від STMicroelectronics така ж ситуація – вони прості та є невійськовим товаром. Відстежити їхнє переміщення на ринку практично неможливо.
"Я вчора сам подивився на китайському сайті Alibaba: він замовляється за 250 доларів. Знайти його там легко: ви просто забиваєте назву чіпа. Перед вами вискочить пропозиція купити набір для збирання комп'ютера. І він матиме це чіп. Для виробництва "Ланцетів" не потрібні надточні верстати", – зазначив співробітник "Нової газети" Валерій Ширяєв.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки