У матері загиблого воїна ЗСУ шахраї вкрали 7,5 млн грн: затримано одного з причетних до "схеми"
В Україні у матері загиблого захисника шахраї видурили 7,5 млн грн, які держава виплатила їй через смерть сина. Аферисти також змусили жінку набрати кредитів, тепер вона виїхала на заробітки за кордон, аби розрахуватися з боргами.
Наразі правоохоронці викрили шахрайську мережу, що обдурила жінку: вона має офіси у кількох державах, зокрема, у Росі та Україні, організатора української "філії" вдалося затримати. Подробиці розповіли журналісти ТСН, інформує UAINFO.org.
У Тетяни, яка торік з Лиману, що на Донеччині, переїхала до Ужгорода, було двоє синів. Обидва стали на захист України ще до початку повномасштабного вторгнення. Старший син Тетяни на фронті отримав поранення. Молодший, 22-річний Євген – поліг у бою з ворогом.
Завдяки допомозі побратимів сина, які зібрали необхідні документи, батькам Євгена держава виплатила компенсацію. Половину грошей отримала Тетяна, іншу половину – її колишній чоловік, батько воїна.
Вже за кілька місяців після отримання грошей Тетяні зателефонували невідомі, що назвалися представниками закордонного інвестиційного фонду. Співрозмовники переконували жінку, що українські банки неминуче збанкрутують через війну і вмовляли її переказати кошти на рахунок "фонду" для зберігання за кордоном. Шахраї також заявили, що за час зберігання гроші примножаться, а забрати їх Тетяна зможе у будь-який момент.
Читайте також: Гроші не доходять до поранених воїнів: які схеми вигадують шахраї в Україні та як не потрапити на гачок
"Для цього Тетяні запропонували завантажити два додатки на телефон – один ніби електронний кабінет фейкового інвестфонду, для чого другий - жінка не розуміла. Вже пізніше з'ясувалось, що це був віддалений доступ до її телефону. Шахраї бачили, яка сума на рахунку жінки. Основну частину коштів вона мала зняти у банку і особисто привезти в означене місце", – розповіли журналісти.
Електронний кабінет Тетяни був підконтрольний шахраям. Однак вона, побачивши, що на рахунок надійшли 5 мільйонів 600 тисяч гривень, не запідозрила, що може стати жертвою обману.
За кілька місяців потому жінка вирішила купити дім. Для цього їй потрібно було забрати гроші з "інвестфонду". Тут-то й з'ясувалося, що отримати свої гроші безперешкодно їй не вдасться: шахраї запропонували заплатити за зняття. Обґрунтували це нібито необхідністю сплатити банку страховку у розмірі 700 тисяч гривень – нібито 7% від суми.
Далі були все нові й нові "платежі", адже шахраї знали, що у Тетяни ще залишалося близько 2 млн грн. Зрештою, викачавши з неї все до останньої копійки, вони змусили жінку залізти у борги. Щоб віддати їх, мати полеглого Героя змушена була їхати на заробітки за кордон.
"І в борг я брала, і кредити в мене зараз. От я і поїхала в Чехію, але коли було все заплачено – кошти не прийшли", – розповіла журналістам Тетяна.
Читайте також: У Києві викрили шахраїв, які збирали гроші на лікування військових та дітей: як діяла схема
Зрозумівши, що вкрадених у неї 7,5 млн грн їй вже не бачити, Тетяна звернулася до поліції. Правоохоронці попросили якомога довше перебувати на зв'язку з аферистами. Ті ж розраховували заволодіти іншою половиною виплати за загиблого сина, тому продовжували залишатися з жінкою на зв'язку.
І кіберполіції вдалося викрити шахраїв. З'ясувалося, що Тетяна стала жертвою розгалуженої шахрайської мережі, в діяльності якої було залучено понад 100 людей та сім колцентрів в Україні та низці інших країн.
"За межами України це – Росія, Ізраїль, Білорусь, Киргизстан, Молдова, Іспанія. Вони ошукали щонайменше 6 тисяч людей на суму 65 млн гривень", – розповіли у поліції.
Національна поліція Закарпаття, ужгородська окружна прокуратура та кіберполіція провела у рамках справи близько 50 обшуків. Вилучено значну кількість готівки, дорогі авто. Також правоохоронці затримали одного з організаторів українського колцентру. Наразі він перебуває під вартою і дає свідчення щодо діяльності мережі та своїх спільників.
Слідство досі триває. А правоохоронці закликають українців бути особливо пильними, аби не потрапити на гачок до шахраїв. Особливо це стосується родичів загиблих воїнів: на них аферисти відкрили справжнє "полювання".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки