Захист кораблів у "зерновому коридорі": Зеленський розповів про передачу катерів Україні
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що кілька держав вже передають нашій державі морські катери для супроводу кораблів, які курсують "зерновим коридором" у Чорному морі.
Про це Зеленський сказав на прес-конференції після проведення міжнародного саміту Grain from Ukraine, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Глава держави наголосив, що "зерновий коридор" у Чорному морі працює, але існують різні виклики.
"Що Росія може сьогодні зробити - максимально блокувати цей коридор, але я вважаю, що впливу такого потужного у неї на цей коридор на сьогодні немає", - повідомив Зеленський.
Він сказав, що Україна налагодила взаємини з Болгарією, Румунією та Туреччиною для функціонування цього коридору.
Читайте також: Кораблі Болгарії та Румунії почали розміновувати Чорне море за маршрутом зернового коридору – BlackSeaNews
"У нас є домовленості з Британією, яка займається страхуванням цього коридору. Повинні бути відповідні результати. Далі у мене є домовленість з кількома державами щодо потужного супроводження конвою українцями, але на іншій техніці. Тобто нам передадуть і передають вже відповідні морські катери", - наголосив Зеленський.
Крім того, глава держави зазначив, що збільшуються об'єми перевезення зерна залізницею через Молдову і Румунію. Очікується, що залізницею до кінця року буде перевезено 4 млн тонн зерна.
Водночас Україна передала міжнародним партнерам запит на отримання конкретних оборонних систем для захисту інфраструктури й громадян в Одеській області.
"Скажу вам відверто, відповідь позитивна вже є, коли ці системи стануть охороняти той регіон", - наголосив Зеленський.
Читайте також: Україна отримає додаткове ППО, щоб прикрити порти й морські експортні шляхи, – Bloomberg
Також глава держави розповів про перші результати гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, завдяки якій Україна за фінансової підтримки партнерів передає зерно країнам Африки та Азії. Глава держави зазначив, що в рамках цієї ініціативи до Сомалі, Ефіопії, Кенії і Ємену було доставлено 170 тисяч тонн українського зерна.
"Наша позиція принципова - ми вважаємо, що ніхто у світі не має права блокувати вільне мореплавство, перетворювати на зброю дефіцит продовольства, використовувати голод як зброю - це елемент політики геноциду. Будь-яка держава, яка на це посягає, повинна відповідати за це", - наголосив Зеленський.
Також президент сказав, що це передусім глобальний і моральний обов'язок усіх держав світу не допускати, щоб хтось у світі страждав від голоду.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки