MENU

Право на демобілізацію і боротьба з ухилянтами: Веніславський розповів, які зміни готуються ухвалити в Україні

1208 0

Право на демобілізацію і боротьба з ухилянтами: Веніславський розповів, які зміни готуються ухвалити в Україні

В Україні взялися за удосконалення процесів загальної мобілізації чоловіків та демобілізації захисників під час дії воєнного стану. Серед іншого, вони покликані зняти конфлікти, що виникають під час вручення повісток між представниками Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) та військовозобов’язаними.

Наразі у Верховній Раді готують новий великий законопроєкт. Про це в коментарі OBOZ.UA розповів народний депутат, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, інформує UAINFO.org.

За його словами, під час війни в країні накопичилося певне коло проблем із мобілізацією, які потребували вирішення. Нині їх постійно розглядаються на комітеті, де на засіданнях завжди присутні представники ТЦК – вони озвучують нагальні проблеми, з якими мають справу під час вручення повісток.

"Тому ми намагаємося вдосконалити усі процеси в цьому напрямку, щоб унеможливити ті конфліктні ситуації, які періодично виникають, та прибрати зловживання під час процесу здійснення мобілізаційних заходів. Та хочу зазначити, що глобальних змін не відбудеться", – пояснив нардеп.

Читайте також: Людські ресурси стали останнім викликом для України у тривалій війні з РФ, – FT

Він каже, що парламентарі й представники сектору безпеки та оборони працюють не перший місяць над великим документом. Група вже комплексно напрацювала два проєкти: один стосується соціального захисту військовослужбовців, а другий покликаний удосконалити питання мобілізації та проходження військової служби.

Щодо соціального захисту, пояснив Веніславський, передбачається системне врегулювання питань, пов’язаних із відпустками військових. Зокрема, тих бійців, які повернулися з полону, в яких народжуються діти тощо.

"Наприклад, пропонується нова додаткова відпустка зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби і хоче звільнитися)", – зазначив нардеп.

Також серед ключових пропозицій – законодавчо закріпити право військових на демобілізацію. Сьогодні в парламенті обговорюється ідея демобілізації бійців протягом 18 або 36 місяців безперервної служби, але поки остаточного рішення з цього приводу немає.

Крім цього, депутати пропонують зменшити коло громадян, які мають право на відстрочку через догляд особи з інвалідністю I та II груп або того, хто потребує постійної опіки. Йдеться про звуження кола лише до членів сім’ї першого ступеня споріднення. Така необхідність постала, щоб усунути можливості ухилення від призову під час мобілізації, коли оформлюють фіктивний догляд за особами, які його потребують. Наприклад, пояснив депутат, на одну непрацездатну особу оформлялося до п’яти опікунів, які отримували право на відстрочку від військової служби.

Читайте також: Працівники ТЦК не мають права вимагати документи та виписувати повістки, але скоро все зміниться, – нардеп

За словами Веніславського, ще одна ймовірна новація в питаннях мобілізації – зміна порядку надання відстрочки від призову особам, які здобувають вищу освіту. Охочих навчатися під час дії воєнного стану побільшало у два-три рази, водночас існує багато зловживань і саме них нардепи планують прибрати. Так, зміни в законодавстві усунуть можливість уникнути призову шляхом здобуття другої, третьої вищої освіти.

Парламентар покладає великі сподівання на те, що розгляд законопроєкту в першому читанні розпочнеться вже на початку грудня 2023 року. Хоча в документі ще є певні моменти, з якими не усі погоджуються.

"Це буде зареєстровано як комітетський або окремий законопроєкт, який підпишуть усі члени Комітету та лідери фракцій, щоб був певний консенсус із цього питання. Я думаю, що вже в грудні буде перше читання. А до кінця року ми намагатимемося його розглянути", – підсумував Веніславський.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини