MENU

Єдиний представник космічної галузі у Топ-30 найзаможніших бізнесменів року: що нам про нього відомо

307 0

Щоосені видання NV публікує рейтинг найзаможніших людей України. У 2023 на 12 місці опинився засновник групи космічних проєктів Noosphere Макс Поляков.

“Діамантова тридцятка” – 2023

У 2006 році редакція видання NV заснувала щорічну рубрику – рейтинг найбагатших бізнесменів країни. У попередні роки це була так звана Золота сотня. Цієї осені до списку увійшли лише 30 підприємців. Список Топ-30 найзаможніших осіб – Діамантову тридцятку – було визначено на основі аналізу 1000 найбільших компаній України від сервісу бізнес-аналітики YouControl.

Особливості цьогорічного рейтингу

Серед іншого, аналітики оцінювали воєнні ризики компаній, збитки активів, динаміку виручки та EBITDA (операційний прибуток до відрахувань на амортизацію). Важливо зазначити, що порівняно з попереднім роком, вартість активів зросла лише у семи з 30 мільйонерів. Серед них виділяються співвласники компанії "Нова пошта", бізнес-партнери в проєкті Grammarly та співвласник агробізнесу Kernel.

Засновник компанії Firefly Aerospace та ряду інших космічних підприємств Макс Поляков став єдиним представником космічної галузі у списку. Попри те, що в лютому 2022 року Поляков продав свою частку у Firefly, він опинився у першій половині рейтингу NV, на 12 місці.

Чим займаються Noosphere та космічні компанії Полякова?

У сучасному світі, де технології невпинно розвиваються, український підприємець Максим Поляков активно займається космічними проєктами, працюючи над завданнями, які раніше здавалися викликом. Створений ним інвестиційний фонд  Noosphere Venture Partners LP спеціалізується на інвестуванні в технологічні стартапи в різних куточках світу, зокрема у сфері космічних технологій. Група проєктів Noosphere об'єднує компанії, створюючи вертикально інтегрований космічний бізнес.

Компанія Firefly Aerospace (Сідар-Парк, штат Техас, США), що раніше належала Полякову, займається розробкою ракет-носіїв та космічних апаратів для перевезення малих та середніх вантажів. На сьогодні Firefly має високу конкурентоспроможність серед інших компаній галузі завдяки успішному проведенню кількох вдалих космічних запусків, але кілька років тому Firefly перебувала на межі банкрутства. Саме тоді Макс Поляков, інвестувавши у компанію, змінив її стратегію, ініціював ключові зміни ракети Alpha і вивів Firefly Aerospace на новий рівень. Після цього Firefly Aerospace почала успішно співпрацювати з американськими урядовими структурами, отримала контракти від DARPA, NASA і ВПС США та численні ліцензії. Тестовий запуск ракети Alpha став першим в історії запуском приватної аерокосмічної компанії з українським корінням. Другий запуск відбувся у жовтні 2022 року та завершився повним успіхом. У вересні 2023 року Firefly здійснила пуск Alpha в рамках місії Victus Nox для Космічних сил США. Ця місія продемонструвала швидкість реагування на потенційну небезпеку, вивівши супутник на орбіту всього за 27 годин після отримання наказу про пуск.

У 2022 році новим інвестором Firefly стала компанія AE Industrial Partners, що входить до ТОП-3 світових інвестиційних фондів у космічній сфері.

Супутники для сільського господарства

Сьогодні Макс Поляков продовжує фокусуватись на космічних технологіях, зокрема, супутникових. Він планує запустити сузір'я оптичних супутників EOS SAT, призначене для потреб сільського господарства – перше у світі такого роду. Перший супутник EOS SAT-1 був виведений на навколоземну орбіту у січні 2023 року. Іще шість планується запустити в майбутньому. Після запуску всіх семи супутників група здійснюватиме спостереження за 100% країн з найбільшими сільськогосподарськими та лісовими угіддями – майже 98,5% площі всіх подібних земель.

EOS SAT-1 має можливість щоденно моніторити до 1 млн квадратних кілометрів угідь. EOS Data Analytics буде обробляти знімки з супутників та надавати дані аграріям для ухвалення ефективних рішень у сільському господарстві.

Проєкт реалізовано компаніями, що входять до Noosphere: EOS Data Analytics, Dragonfly Aerospace, SETS та Flight Control Propulsion.

Важливим досягненням стало успішне впровадження у реальних умовах космічної рухової системи SPS-25, розробленою компанією SETS (входить до інвестиційного портфеля Noosphere Ventures). Успішний пуск двигунів на орбіті зробив компанію SETS одним з небагатьох виробників двигунів для супутників, яка має досвід роботи в реальних умовах космосу. Цей двигун встановлений на супутнику EOS SAT-1 і матиме визначну роль у коригуванні орбіти супутника та його безпечному зведенню після закінчення строку служби.

Космічні технології на захисті від російської агресії

У сучасних війнах важливу роль відіграють супутникові технології. Вони забезпечують оперативну розвідку та надають детальні актуальні зображення з важкодосяжних (наприклад, тимчасово окупованих) територій.

У перший тиждень російської війни проти України компанія Макса Полякова EOS Data Analytics (EOSDA) звернулася до організацій, які працюють із дистанційним зондуванням Землі, з проханням надати актуальні знімки України та Східної Європи у режимі реального часу. Це допомогло зберегти життя людей та ефективніше відстоювати суверенітет країни. А у травні 2022 року EOSDA уклала угоду з GEOSAT 2, компанією, що займається дистанційним спостереженням Землі. Згідно з угодою, Україна дефакто набула мультиспектральний оптичний супутник GEOSAT 2, який надає дані з такою високою роздільною здатністю, яка раніше не була доступна. Це надало можливість збирати високоякісні дані про завдані збитки від військової агресії Росії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини