MENU

У РФ брешуть про "активну оборону" окупантів біля Авдіївки: аналітики назвали причину

493 0

У РФ брешуть про "активну оборону" окупантів біля Авдіївки: аналітики назвали причину

У Росії наступальні потуги окупаційних військ почали називати частиною активної оборони. Ця підміна понять потрібна військово-політичному керівництву держави-агресорки, щоб зменшити очікування росіянами значних "перемог" армії РФ у війні проти України.

Зокрема, услід за президентом РФ Володимиром Путіним тези про "активну оборону", в ході якої окупаційні сили захоплюють "вигідніші позиції на всіх оперативних напрямках", повторив міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Про те, що намагається приховати за цим евфемізмом російська влада, пише Інститут вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

В ISW зазначили, що Шойгу продовжує вводити росіян в оману, характеризуючи спроби російських військ наступати на різних напрямках фронту в Україні, як частину "активної оборони". Таким чином він прагне стримати очікування росіян щодо здатності "другої армії світу" досягати оперативно значущих цілей.

Зокрема, цей помилковий термін стосовно ситуації на фронті він застосував у ході наради з військовим керівництвом РФ 1 грудня. За його словами, в Україні російські війська нібито ведуть "активну оборону" і захоплюють вигідніші позиції на всіх оперативних напрямках.

Читайте також: "Хочуть вигрузити піхоту": боєць ЗСУ розповів про дії окупантів під Авдіївкою

Він також відзначив "досягнення" 15-ї мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія, Центральний військовий округ), 114-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус "ДНР"), 4-ї та 123-ї мотострілецької бригад (обидві – 2-й армійський корпус "ЛНР"). З цього аналітики роблять висновок, що всі ці підрозділи, ймовірно, задіяні у районах, де росіяни проводять наступальні операції на сході України.

"Шойгу та Путін почали називати російські наступальні операції із захоплення Авдіївки "активною обороною" після того, як на початку жовтня 2023 року перший російський механізований наступальний удар не приніс значних тактичних успіхів", – додали в ISW.

Аналітики нагадали, що з початку жовтня поточного року російські війська кілька разів зробили великомасштабні наступи на Авдіївку і зазнають великих втрат під час атак піхоти на це місто.

Читайте також: Британська розвідка підтвердила невелике просування російських військ біля Авдіївки

"Характеристика цих наступів російськими офіційними особами як частина "активної оборони" навмисно вводить в оману. Українські сили ніколи не проводили масштабних наступальних операцій у районі Авдіївки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Тим не менш, російське керівництво продовжує хибно представляти операції навколо Авдіївки як "активну оборону", швидше за все, через відсутність будь-якого серйозного прогресу з боку Росії на напрямку, незважаючи на більш ніж два місяці великомасштабних російських атак там", – дійшли висновку експерти.

Якби російське командування визнало дії ЗС РФ у районі Авдіївки наступальною операцією, йому довелося б досягати чітко вираженої оперативної мети. А от у разі оголошення того, що відбувається, "активною обороною", у відомстві Шойгу можуть заявляти про "успіхи" окупаційних військ доти, доки вони не дозволяють українським силам досягти там якихось значних успіхів. А це, наголошують в ISW, може продовжуватися досить довго, оскільки на цьому напрямку Сили оборони не проводили й не проводять контрнаступних операцій.

Читайте також: "Погода не до війни": окупанти змінюють тактику штурмів Авдіївки

"Оборонна" концепція російського командування наступальних зусиль навколо Авдіївки, а також локалізованих наступальних операцій в інших частинах східної України свідчить про те, що йому не вистачає впевненості у спроможності російських збройних сил перетворити тактичні досягнення на оперативно значущі успіхи", – вважають у ISW.

До того ж Путін, який навесні наступного року збирається переобратися на черговий президентський термін, стурбований зниженням рівня підтримки повномасштабної агресії РФ проти України російським населенням. Саме тому він навмисне применшує масштаби російських операцій в очах росіян. Хоча, вважають у ISW, такий підхід командування до російських операцій в Україні може спричинити невдоволення у російському інформаційному просторі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини