MENU

"Мої побратими гинуть, а він відпочиває!": ексвійськовий заявив про проблеми з мобілізацією та пояснив, чому часто виникають скандали з ТЦК

980 0

"Мої побратими гинуть, а він відпочиває!": ексвійськовий заявив про проблеми з мобілізацією та пояснив, чому часто виникають скандали з ТЦК

Олексій Гетьман розповів, що багато військових потребують ротації, та пояснив дії співробітників військкоматів.

Українській армії не вистачає людей, щоб проводити ротації тих, хто перебуває на передовій багато місяців. Щоб розв'язати проблему, потрібно мати реєстр тих, хто може служити, та план мобілізації — певну чергу, коли ці люди мають приходити до ТЦК СП. Про це ТСН розповів військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман, інформує UAINFO.org.

“Нам потрібно мати реєстр людей, які можуть служити в армії. У яких немає певних обмежень по здоров’ю, які не займаються роботою, яка потрібна тут. Наприклад, людина працює інженером на атомній станції. Забрати його не можна, бо це критичний об’єкт. Треба, щоб ми точно знали, скільки в нас людей. На загал кажуть, що наш мобілізаційний ресурс до мільйона людей. Але це замало”, — розповів Олексій Гетьман.

За його словами, повний реєстр потрібен, щоб розуміти, скільки в нас людей, яких можна мобілізувати, що це за люди та де вони перебувають.

Читайте також: "Буде абсолютно страшне знищення": експерт спрогнозував, що буде на фронті взимку

“Щоб був певний план мобілізації. Що ми в цьому місці стільки людей мобілізували й відправили на підготовку, в цьому місці стільки й так далі. Вони підготуються і замінять тих людей, які зараз в бою. Щоб можна було планувати. У нас з військкоматами незрозуміла ситуація, це поки не системно. Не можна сказати, що це якийсь провал, ми ж долучаємо, мобілізуємо людей. Але треба навести лад”, — каже Олексій Гетьман.

Він також пояснив, чому в Україні часто виникають скандали з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. За словами Гетьмана, інколи проблема в тому, як призовники спілкуються з воєнкомами. 

“По-перше, там працюють живі люди. Вони не б’ють людей. Немає такого бажання побити якусь людину. Особливо люди, які брали участь у бойових діях. У них трошки інший погляд на службу і все, що відбувається навколо. Я просто ставлю себе на місце цього воєнкома чи співробітника. Коли ти підходиш і кажеш: ви такий то, ось вам повістка, ви маєте прийти до військкомату, тому що це ваш обов’язок — захищати батьківщину, коли на неї напали. І я просто уявляю, якби ця людина щось таке мені сказала: та пішов ти…”, — розповів Олексій Гетьман.

Ексвійськовий каже, що не впевнений, що б втримався і не “зарядив йому між очей”. 

Читайте також: Мобілізація в Україні: експерт пояснив, скільки людей ще потрібно ЗСУ

“Так це тому, що я хочу побити якогось призовника? Якщо стоїть така людина, а мої побратими, мої друзі там поранені, гинуть, проливають кров. А ця людина відпочиває десь там. Коли ти йому кажеш: твій час, йди. А він тебе посилає куди подалі. Як можна відреагувати?” — каже Олексій Гетьман.

Однак, за його словами, “ловити” чоловіків на вулиці неправильно. Необхідно створити реєстр людей, які мають бути долучені до Збройних сил України. 

“І щоб була певна черга, коли ці люди мають приходити. Людина має не тільки мати або не мати всередині "натхнення". Людина має розуміти, що це кримінальна відповідальність — подобається це чи ні. Тобі хочеться, наприклад, випити вина і сісти за кермо. Але це порушення і за це тебе позбавляють прав. Незалежно від того, хочеш ти цього чи ні. На країну напали, ти — громадянин країни. Ні — значить позбавляйся громадянства і тікай з цієї країни. Ти хочеш жити, відпочивати, щоб в тебе все було добре, а за тебе інші люди будуть воювати, класти своє здоров’я та життя. Ні, я проти такого”, — розповів Олексій Гетьман.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини