Китайського блогера, який знімав роботу ППО в Одесі, звільнили від ув’язнення. Він має проукраїнську позицію
Китайський програміст і блогер Ван Цзисянь, який мешкає в Одесі. Скриншот з відео YouTube hellojixian
Приморський районний суд Одеси визнав винним китайського блогера, який знімав роботу протиповітряної оборони під час обстрілів, але звільнив його від п’ятирічного ув’язнення, замінивши покарання умовним строком на один рік.
Про це йдеться у вироку Приморського районного суду Одеси від 29 листопада, на який звернуло увагу "Суспільне", інформує UAINFO.org.
За даними суду, громадянин Китайської Народної Республіки знімав на фотоапарат Canon роботу ППО на території Одеси. Далі він публікував відео на своєму YouTube-каналі, коментуючи місце та час знімання, характеристики звуків, факти ураження цілі та наслідки влучання.
У суді зазначили, що з відео можна було ідентифікувати розташування вогневих груп ВМС ЗСУ, кількість та вид застосованої техніки. Водночас блогер розумів, що інформація, яка містилась у його відеозаписах, не публікувалась офіційно Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.
Водночас правоохоронці наголосили, що обвинувачений підтримує Україну, перераховує кошти на потреби ЗСУ, волонтерить та сплачує податки. Зокрема, вказується, що блогер пожертвував українським військовим 150 тисяч гривень.
Суд визнав чоловіка винним у несанкціонованому поширенні інформації про розміщення ЗСУ (ч. 2 ст. 114-2 КК України) та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років.
Однак, взявши до уваги його проукраїнську позицію, а також каяття, сприяння розкриттю злочину, молодий вік і відсутність судимості, суд звільнив блогера від ув’язнення з випробувальним строком на один рік. Він вийшов з-під варти в залі суду.
Фотоапарат та флешкарту, на якій зберігалося відео, конфіскували у власність держави.
Про кого йдеться?
У вироку приховується ім’я обвинуваченого, але з опису випливає, що йдеться про Ван Цзисяня — пекінського програміста, який мешкає в Одесі. Про нього писали New York Times, Wall Street Journal, CNN та Deutsche Welle. Журналісти зазначали, що його розповіді відрізняються від того, як події в Україні представляють у державних китайських ЗМІ. На батьківщині контент чоловіка став об’єктом цензури. Станом на 4 грудня на його YouTube-канал були підписані 134 тисячі користувачів.
У своєму акаунті на платформі X 3 грудня Цзисянь подякував дружині, яка, за його словами, довіряла йому й не покидала його.
«Хто я? Я робив одне й те саме з початку російсько-української війни до моменту арешту: знімав на відео війну, що відбувається навколо мене. Колись був героєм, а тепер сам став військовим злочинцем. Поважай закон і кайся», — написав також чоловік після виходу з-під варти.
我老公终于回家了,我们就开始新的生活 之间只有@hellojixian 给我画画儿我就活下去了 pic.twitter.com/Dg2g1G6g1J
— Dasha (@just_lady_01) December 3, 2023
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки