MENU

"Ukrainian Beauty" робить Україну знаною в усьому світі. ФОТО, ВІДЕО

787 0

Проєкту UKRAINIAN BEAUTY, Українська краса, виповнилося 8 років.

Про це повідомляє у своєму відео журналіст Сергій Меркулов, інформує UAINFO.org

 

Цей важливий проєкт заснувала Галина Совенко, а важливу роль в його створені відіграла Інна Бражник (Бикова), яка сприяла співпраці з колекціонерами, без котрих фотографування комлексів українського вбрання різних поколінь та з різних регіонів було би неможливим.

Починали з фото сучасних бохо сорочок компанії Країна Вишивки.

Потім голосували по цих фото, і перший конкурс краси виграла Інна Бикова. За цим йшли роки фотографування комплексів автентичного вбрання з колекцій пані Олени Скрипки, Мили Вишиванки, Богдана Петричука, Майї Ернст, Ігора Перевертнюка та інших.

Для прийдешніх поколінь зберегли на світлинах вже понад 2200 комплексів українського одягу, які відповідають науці та певному етнографічному регіону.

Це важливо, адже сакральна вишивка на сорочці допоможе з точністю до 30 метрів визначити територію де її культивували.

UKRAINIAN BEAUTY не зупинялись ні під час пандемії. ні під час війни, усвідомлюючи важливість роботи для всього українства.

Війна переформатувала роботу, проект долучився до зборів коштів на потреби захисників України.

В 2021 році було створено ще ГО "Краса без кордонів", і збирали кошти на дітей з Маріїнки та Зоряного, бо ці населені пукти вже майже стерто з обличчя землі. Купували пікапи, тепловізори і дрони.

UKRAINIAN BEAUTY долучились до зйомки фільму ГО "Всесвітній день вишиванки" "Ткацький шлях", який є в трилогії фільмів разом зі "Спадком нації" та "Соловей співає" Лесі Воронюк та Дарини Алєксєєнко. Долучилися до збору коштів грошей на монтаж цього фільму.  Ринкова вартість роботи UKRAINIAN BEAUTY, якою збагатився культурний сектор України – понад 50 мільонів гривень!

Та є цінніше за гроші: проект виховує молодь України в повазі до її культури й традицій. Разом із Милою Вишиванкою UKRAINIAN BEAUTY відновлює втрачений пласт дитячих автентичних костюмів.

Музей Пирогів, наприклад з 70 000 одиниць одягу має лише 2 дитячі костюми, а силами Мили Вишиванки і Олени Скрипки UKRAINIAN BEAUTY зберіг на світлинах понад 100 моделей дитячого українського одягу: викупили його, відновили, відтворили.

Для дітей створюється освітня платформа із описами справжніх українських костюмів. «Ми робимо Україну знаною, і демонструємо фотографії й зразки українського одягу в різних кранах світу, в Європі та в Азії», - каже натхненниця проекту Галина Совенко.

UKRAINIAN BEAUTY співпрацює з діаспорами 40 країн світу. А із Максимом Ляховим створюється 3д музей українських народних костюмів.

Фото з проекту UKRAINIAN BEAUTY надихаються поети та ілюструють ними свої вірші, зокрема Ліна Костенко, Юлія Манойленко.

Фотознімки UKRAINIAN BEAUTY на обкладинках американських журналів.

Проведено понад 200 фотовиставок по всьому світу, взята участь у зборі коштів на відкриття української школи в Кембриджі.

Галина Кириліва, Фото Андрій Головаха

Подяка і повага до всіх, хто долучився й допомагає знаному не лише у нашій країні, а й в світі проекту UKRAINIAN BEAUTY.

Окрему подяку хочу висловити пану Андрію Головасі, Івану Лисюку, Ользі Гориній, Миколі Завариці, Олегу Пелеху, Олександру Мордереру, Сергію Лєбєдєву, Сергію Познанському, Валерію Лещинському, та іншим. Це найкращі фотографи нашої країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини