Скільки людей ще потрібно українській армії і чи дійсно будуть воювати всі: роз'яснення експерта
Україні потрібна армія професіоналів і в цьому випадку вистачило б 350 тисяч військових. Наша країна не може воювати кількістю, оскільки у противника – Російської Федерації – населення набагато більше.
Створювати професійну армію необхідно вже зараз, заявив у коментарі ТСН.ua український військовий, полковник запасу, учасник російсько-української війни, який пройшов через полон у 2014 році, Роман Світан. Він вважає, що один висококваліфікований і вмотивований фахівець може замінити близько 100 осіб. А якщо воювати "м'ясними штурмами", то треба мати десятки мільйонів осіб, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
"Потрібні професіональні Збройні сили, а не мобілізаційні. Тобто одна справа з вулиці людей брати і ставити, а інша – набирати професіоналів. Тільки тоді можна казати про обороноздатність", – заявив Світан.
Він виступає за те, щоб військовослужбовці надалі "перетікали з армійського середовища до державного управління". Наприклад, на ротаційній основі захисників, які на передовій уже тривалий час, відправляли у тил, у тому числі для виконання завдань державної служби.
"Людина більше шести місяців не витримує бойові дії. Через кожні півроку треба ротувати, знімати людину з лінії фронту. Інакше ви отримаєте людину, яку дуже складно буде інтегрувати в громадянське суспільство", – сказав Світан.
Полковник запасу запропонував відправляти на передову правоохоронців. За його словами, в Україні зараз працює більше вартових порядку, ніж воює військових на лінії фронту. Усі вони професійно підходять, проходять медичну комісію, навчаються користуватись зброєю.
Читайте також: Студенти, строковики й не лише: у Верховній Раді розповіли деталі можливих змін у мобілізації
"І мотивовані, тому що отримують грошове забезпечення від держави. До того ж, я зі свого досвіду знаю, що поліцейські чи силовики, вони дуже добре воюють. Це тямущі професійні воїни", – зазначив військовий експерт.
На його думку, потреби у такій кількості правоохоронців немає (зокрема тому, що значна кількість населення виїхала за кордон).
"Оптимально – це третина. Третину [охоронців правопорядку] відправляти, дві третини залишається всередині країни. І в такому ротаційному режимі, через пів року – наступна третина", – озвучив пропозицію він.
Також, як заявив Світан, слід розширити механізм набору осіб, які хочуть бути професійними військовослужбовцями, через рекрутингові компанії й центри безпосередньо в бригадах.
Військовий експерт каже, що воювати всім чоловікам в Україні не потрібно. Потрібно підготувати професіоналів і забезпечити їх новою ефективною технікою й озброєнням.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки