Парламент Болгарії з бійкою подолав вето президента на надання 100 БТР Україні
У пʼятницю, 8 грудня, парламент Болгарії зміг подолати вето президента на надання Україні бронетранспортерів. Депутати повторно ухвалили Закон про ратифікацію угоди між МВС Болгарії та Міноборони України про безоплатну передачу техніки нашій країні.
Як повідомляє Болгарське телеграфне агентство, 162 депутати проголосували "за", "проти" були 55, не утримався жоден, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Процес повторного голосування не був спокійним – під час розгляду документа відбулася сутичка між депутатами.
Так, Микола Дренчев з партії "Възраждане" заявив, що болгарський парламент нібито день і ніч займається відправкою зброї в Україну. За його словами, "Възраждане" не підтримує пропозицію передати Україні БТР і рекомендує прислухатися до вето президента.
Читайте також: Болгарія могла таємно передати Україні величезну кількість боєприпасів, – експерт
Водночас Іван Ченчев з "BSP for Bulgaria" казав, що ці машини потрібні Міністерству внутрішніх справ Болгарії. Він також зажадав відставки міністра оборони країни Тодора Тагарева.
Інші ж депутати наголошували, що ці БТР не потрібні їхній країні, про що свідчать звіти представників МВС.
Після цього депутат Костадін Костадінов ("Възраждане") назвав безмежно принизливим той факт, що окрім того, що Болгарія передає озброєння Україні, вона ще й надає транспорт для його доставки. Під час його виступу в залі зросла напруга, засідання пропонували завершити та перенести, проте зрештою цього не сталося.
Ратифікована угода передбачає, що Болгарія поставить бронетехніку та озброєння, а також запасні частини різного обладнання. Ця техніка була придбана у 1980-х роках тодішнім комуністичним режимом країни, після чого вона десятиліттями перебувала на консервації.
Читайте також: Болгарія підтримала вступ України до НАТО після війни
Нагадаємо, що раніше, 22 листопада, парламент Болгарії проголосував за ратифікацію угоди між МВС країни та Міноборони України про постачання Києву 100 бронетранспортерів і запчастин до них. Однак президент Болгарії Румен Радев наклав вето на закон про ратифікацію цієї угоди. Причиною він вказав нібито недостатню ознайомленість депутатів болгарського парламенту з конкретними умовами допомоги – за словами Радева, БТР могли б бути використані Болгарією для охорони власних кордонів та допомоги населенню в разі надзвичайних ситуацій. Глава держави тоді повернув закон на доопрацювання.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки