У Києві демонтували пам’ятник Щорсу. ФОТО. ВІДЕО
У центрі Києві 9 грудня комунальні служби демонтували пам'ятник радянському діячу Миколі Щорсу.
Як повідомляє КМДА, фахівці КП "Київблагоустрій" працювали над демонтажем 7-тонної конструкції протягом шести годин, інформує UAINFO.org.
Напередодні з монумента, розташованого у центрі української столиці, зняли охоронний статус.
Комунальні служби розпочали демонтаж пам'ятника ще до світанку. До робіт з демонтажу залучили різну важку техніку, тож довелось частково перекрити рух транспорту на бульварі Тараса Шевченка.
Читайте також: У Києві демонтували пам'ятник радянському генералу Ватутіну. ФОТО, ВІДЕО
Монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.
У Києві вже прибрали понад 60 пам’яток, пов'язаних з історією і культурою Росії та СРСР. Наразі в місті працюють над об’єктами, з яких уряд зняв охоронний статус.
Микола Щорс був одним із військових командирів більшовиків під час радянсько-української війни. Також був учасником українських червоногвардійських повстанських формувань. У 1930-х роках образ Щорса почала активно використовувати радянська пропаганда. У 1930–1950 роках радянська влада видала безліч наказів про встановлення пам'ятників Щорса у багатьох містах.
Варто зазначити, що у 1872–1926 роках на місці пам'ятника Миколі Щорсу було встановлено пам'ятник Олексію Бобринському – будівельнику залізниці у Києві. Також Бобринський був політиком, підприємцем, економістом, меценатом і засновником цукрової промисловості України. Після демонтажу пам'ятника радянська влада знищила його наприкінці 1920-х років.
Читайте також: У Києві демонтували пам'ятник Чкалову. ФОТО
Ідея спорудження пам'ятника Щорсу в Києві виникла 1936 року. Ініціатором встановлення пам'ятника став радянський диктатор Йосип Сталін.
Роботи зі встановлення монумента розпочалися у 1940 році, проте через початок Другої світової війни проєкт не вдалося реалізувати. У результаті пам'ятник Щорсу відкрили у Києві у 1954 році.
Дискусії про демонтаж суперечливого пам'ятника тривають з Революції гідності. Але остаточне рішення ухвалити ніяк не могли. На постаменті час від часу з'являлися написи "кат", "демонтуйте мене" та "декомунізація".
Київська міська рада проголосувала за демонтаж пам'ятника ще у 2017 році. Але перешкодою став охоронний статус, який мав монумент Щорсу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки