MENU

Української мови стане більше: мовний омбудсмен підготував зміни для шкіл та дав поради батькам учнів

232 0

Тарас Кремінь. Фото: Уповноважений із захисту державної мови

Для належного забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі потрібно осучаснити методики викладання та матеріально-технічну базу закладів освіти, шкільні та місцеві бібліотеки.

Про це сторінці у Facebook заявив уповноважений із захисту державної мови України Тарас Кремінь, інформує UAINFO.org.

Він розповів, що треба розширити мережу курсів із вивчення української мови для всіх учасників освітнього процесу, включаючи батьків. Крім цього, Кремінь зазначив, що в школах потрібно збільшити кількість годин на вивчення української мови та літератури. Всі його рекомендації надіслано до Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Засновникам закладів загальної середньої освіти мовний омбудсмен надав рекомендації розширювати мережу курсів із вивчення української мови, розробити та видати якісні україномовні навчальні матеріали, заохочувати директорів закладів освіти, аби вони збільшували кількість заходів популяризації мови, підтримувати учасників освітнього процесу в організації мовних курсів, розмовних клубів та навчальних платформ.

Також Кремінь звернув увагу на те, що в школах потрібно створювати і розвивати інтерактивні методики викладання, які сприятимуть процесу вивчення державної мови. Крім цього, він зазначив на необхідності створити сприятливе мовне середовище у закладах освіти й використовувати українську в позаурочних заходах. За словами мовного омбудсмена, батьки мають вдосконалювати мову разом із дітьми. Також Кремінь порадив створити розмовні клуби та курси при школах, які працюватимуть для батьків з залученням внутрішньо переміщених осіб до україномовного середовища.

В Інститутах післядипломної педагогічної освіти, уповноважений рекомендував посилити підготовку вчителів з української мови та української літератури, створювати сучасні методики навчання і викладання тощо.

Також мовний омбудсмен звернувся і до державної служби якості освіти. Зокрема, зазначив на необхідності посилення роботи щодо популяризації освітніх платформ і курсів для вивчення української мови серед школярів, вчителів та інших співробітників. Також Кремінь порадив перевірити, як дотримуються мовного законодавства в школах при реалізації освітньої програми.

За результатами співпраці Уповноваженого із захисту державної мови та Державної служби якості освіти підготовлено такі рекомендації:

1. . Засновникам закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО):

• забезпечити розширення мережі курсів із вивчення української мови, розробку та видання якісних українськомовних навчальних матеріалів;

• заохочувати директорів ЗЗСО збільшити кількість заходів із популяризації державної мови;

• підтримувати ініціативи учасників освітнього процесу та громадськості щодо організації мовних курсів, розмовних клубів, навчальних платформ.

2. Інститутам післядипломної педагогічної освіти (ІППО) та їх засновникам:

• посилити підготовку вчителів з української мови та української літератури шляхом організації додаткових курсів, тренінгів і семінарів;

• створювати сучасні методики навчання і викладання тощо.

3. Державній службі якості освіти України (ДСЯО) та її територіальним органам:

• посилити роботу щодо популяризації освітніх платформ і курсів для вивчення української мови серед учасників освітнього процесу;

• під час проведення зовнішнього оцінювання якості освітньої програми, розробленої не на основі типової освітньої програми (другий етап експертизи), вивчити стан дотримання мовного законодавства у закладах загальної середньої освіти, які реалізують освітню програму;

• підтримувати громадські ініціативи щодо створення мовних курсів / платформ, а також наміри закладів вищої освіти, інших освітніх установ.

4.  Закладам загальної середньої освіти:

• ініціювати розвиток інтерактивних методик викладання, що сприятимуть активній участі учнів / учениць у процесі вивчення української мови та української літератури;

•  створити сприятливе мовне середовище у ЗЗСО, де українська була б популярною та використовувалася як мова спілкування в позаурочних заходах;

• рекомендувати батькам вдосконалювати свою українську разом із дітьми;

• ініціювати функціонування при ЗЗСО мовних курсів та розмовних клубів для батьків, підтримувати та залучати ВПО до українськомовного середовища тощо.

Вказані рекомендації також надіслано до Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини