Перші тріщини на ділянці Деміївська – Либідська помітили ще у 2011 році, через три місяці після відкриття – КМДА
Перші тріщини на ділянці Деміївська – Либідська виникли ще у 2011 році – через три місяці після його відкриття. Відтоді через порушення герметичності у тунель просочувалась вода.
Про це повідомив директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор в інтерв'ю NV, інформує UAINFO.org.
«Ця проблемна ділянка метро виникла через три місяці після відкриття. В березні 2011 року вже з’явилися перші тріщини, і це зафіксовано в журналі. І так ще впродовж 12 років ця ділянка була проблемною, там просочувалася вода і вона так існувала», — сказав він.
Водночас, за його словами, понад 10 років не бачили прогресу у руйнуванні чи виносу ґрунту.
«З кінця листопада цього року в нас збільшився дебіт води в метро [об'єм води, що самостійно виходить на поверхню тунелю]. Це помітили фахівці і інженери, почали бити на сполох, вживали першочергові заходи щодо герметизації стиків», — сказав директор департаменту.
За словами Кандибора, те, що в метро може просочуватись вода, передбачено державними будівельними нормами. Проте її потік не зменшувався, почало виносити ґрунт та пісок, а також помітили тріщини.
Тоді 6 грудня було вирішено звернутися до Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій. Фахівці чотири дні проводили обстеження та зазначили, що є загроза — може бути руйнування тунелю, аварія з потягом метро, внаслідок чого може виникнути надзвичайна ситуація. Після цього було ухвалено рішення зупинити рух поїздів, щоб не наражати людей на небезпеку.
8 грудня КМДА повідомила про припинення на пів року руху потягів на синій гілці київського метро між станціями Либідська і Теремки. Комісія ТЕБ та НС заявила про потенційну загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський розповів, що вранці 8 грудня на стелі тунелю на цій ділянці помітили нові тріщини, у тунель протікає вода. Попередньо він назвав три ймовірні причини появи тріщин: неякісна робота генпідрядника — відсутність гідроізоляції та хімзакріплення тунелю, активність річки Либідь і геологічні умови (пливуни і торфовища).
Кількість одиниць наземного транспорту, що дублює маршрути закритих станцій метро, збільшили до 77 автобусів і 20 тролейбусів.
У КМДА також повідомили, що з 13 грудня між станціями метро Теремки та Деміївська запрацює «човниковий рух» поїздів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки