MENU

Демограф розповів, скільки населення втратить Україна після закінчення війни: "Шалене число"

5787 0

Демограф розповів, скільки населення втратить Україна після закінчення війни: "Шалене число"

В Україні за 15 років чисельність населення скоротилася на близько 11 мільйонів. Це надзвичайно багато.

Демографічні показники в Україні значною мірою залежать від того, скільки ще триватиме війна. Про це ТСН розповів Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ, інформує UAINFO.org.

"Ми робили демографічний прогноз та моделювали розвиток демографічної ситуації до початку 2037 року. Підкреслю, що цей прогноз робився у стані значної інформаційної невизначеності. Експертним шляхом ми визначали рівень народжуваності та смертності, також дуже критично та з дискусіями оцінювали кількість мігрантів. Коли робили прогноз, то перше питання, яке треба було визначити – скільки буде тривати війна. На це питання ніхто немає реальної відповіді, але для прогнозу це треба було зробити", - сказав Олександр Гладун.

Читайте також: Україна не зможе відновитися без повернення біженок: додому хочуть не всі, а з демографією – катастрофа

Він пояснив, що демографічні процеси мають свою специфіку. Прогнозний період зараз розділяють на три частини: тривалість війни, 2-3 роки після її закінчення та 4 роки й більше після цього. Для розробки прогнозу приблизно визначили, що війна закінчиться наприкінці 2024 або на початку 2025 року. 

"Оцінку чисельності населення ми зробили в кордонах 1991 року. Тобто врахували ОРДЛО, АР Крим, Севастополь, а також той момент, що після останнього перепису населення (2001 рік) у нас відбувалася трудова міграція за кордон. Люди масово виїздили на заробітки та залишилися там на постійне проживання. За оцінками експертів, це приблизно 2-3 мільйони людей", - зауважив експерт.

"Ми оцінили чисельність в 42 мільйони, а потім побудували прогноз відповідно до наших гіпотез, на початок 2037 року, у нас вийшло 30,5 мільйона. Отже, ми прогнозуємо скорочення населення на 11 мільйонів", - сказав заступник директора Інституту демографії й додав, що похибка можлива на 1 мільйон більше або менше, бо точно невідомо, коли закінчиться війна.

Читайте також: Скільки залишиться українців після війни: експерти про скорочення населення та катастрофічне співвідношення жінок і чоловіків

Важливість цього прогнозу у тому, що він визначає сам тренд – стрімке скорочення населення України, бо більш як 10 мільйонів за 15 років – "це шалене число, дуже велике". Це загострює демографічну ситуацію в Україні.

Олександр Гладун також розповів, що демографічна ситуація може значно погіршитися в Україні після закінчення війни. Серед можливих загроз – скорочення вікової групи дітей до 14 років, різниця у співвідношенні жінок та чоловіків. Адже, чим довше тривають військові дії, тим більше зменшується вірогідність повернення додому наших співвітчизників, які виїхали до Європи рятуючись від війни. 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини