MENU

У 2024-му все буде вдесятеро швидше і веселіше: інтерв'ю з полковником Світаном

827 0

Головна причина, чому Сили оборони України не досягли суттєвих успіхів у звільненні окупованих територій 2023 року – нестача далекобійних засобів та авіації. Українським захисникам за великим рахунком доводилося задовольнятися озброєнням, радіус дії якого не перевищував 25 кілометрів – саме на такі відстані вони й змогли просунутися.

Але у 2024 році ситуація може кардинально змінитись. З великою ймовірністю можна очікувати, що Україна отримає і далекобійні системи, і авіацію. І тоді "все буде швидше і веселіше", причому на порядок. У десять разів прискориться темп просування Сил оборони та вдесятеро скоротяться наші втрати. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан, інформує UAINFO.org .

– Чи припускаєте ви, що після закінчення так званих президентських виборів у Росії, які пройдуть у березні 2024 року, там можуть суттєво активізувати мобілізацію?

– Це можна зробити без проблем, але постає питання доцільності. Якщо в Росії вбачать у цьому потребу, вони включать механізм мобілізації на повну, але поки що в цьому немає жодної необхідності.

Справа в тому, що наступальних дій росіяни не плануватимуть – у них немає такого механізму по жодному з напрямків. Нині їхня головна проблема – як цей фронт обороняти від нас.

А для оборони їм поки що наразі вистачає тієї кількості військовослужбовців, які до них і так приходять до рекрутингових центрів і стають на бойове чергування, якщо можна так сказати. Вони такого ресурсу вистачає.

На сьогодні мобілізація їм не потрібна. А далі дивитимемося.

– Чи може Путін ухвалити інші непопулярні рішення після цих "виборів"?

– Навряд чи. Що він зараз робитиме? Він років п'ять відновлюватиме війська, свою армію. А це переважно залежить від економіки, від запуску військових виробництв. З особовим складом у нього проблем немає, але має великі проблеми з технікою.

Тому Путін може ухвалити рішення про переведення економіки у військовий стан. Скажімо так, у мобілізаційне становище. Років за п'ять йому треба відновити втрачену у війні проти України кількість танків, гармат тощо.

Причому, я б не сказав, що такі дії є непопулярними в Росії. Навпаки, це дасть певний поштовх до внутрішнього виробництва.

Саме тому нам у жодному разі не можна зупинити бойові дії, щоб не дати Путіну можливість відновитися. Якщо дати йому можливість накопичити сили, відновитися, тоді через 3-5 років він піде далі. Не факт, що до України. Одне із його завдань – вийти на Балкани, а туди він може вийти лише через Україну, через Придністров'я.

– До речі, а що із угрупуванням російських військ у Придністров'ї? Наскільки я знаю, наразі воно невелике. Чи припускаєте ви, що воно може бути якимось чином посилене?

– Ні, їм нема чим посилювати. Думаю, саме у такому режимі воно дочекається визволення. Швидше за все, ми не дамо росіянам відновитись і знову вдарити на Одесу, на Придністров'я. Не дамо.

Якщо буде ухвалено рішення урядом Молдови, то питання з Придністров'ям буде вирішено. У нас є ця можливість, для цього потрібна лише згода молдовської сторони.

– Німецьке видання Welt заявило про те, що, судячи з запитів України на озброєння та техніку зі США, наша армія готується до контрнаступу у 2024 році. Причому він має бути масштабним. Важливе місце у забезпеченні матиме авіація, а відправною точкою застосування сил стане плацдарм на лівобережжі. Чи мають такі оцінки право на життя?

– Так, це один із основних напрямків на сьогоднішній день. Оптимальний варіант бойових дій – це якраз із підтримкою авіації. І в нас ця підтримка може бути. Без авіації немає сенсу рухатися вперед. А щойно підійде авіація, все буде веселіше.

Чому у нас цього не вийшло у 2023 році? Тільки через те, що ми не мали далеких засобів поразки. Ракет нам не дали, авіацію нам не дали. Отже, ми могли просунутися лише на бойовий радіус засобів поразки, які в нас були. Це артилерія, радіус 15-25 км. Ось на цю відстань ми й просунулися.

А далі рухатися можна лише за допомогою достатньої кількості авіації. 2024 року ми ці питання вирішуватимемо. Я думаю, авіацію нам дадуть, а з нею все буде швидше та веселіше – на порядок. Раз на десять буде вищою швидкість і раз на десять будуть меншими втрати.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини