Фото: фейсбук-сторінка Лесі Литвинової
Викладачка кафедри загальної практики, фізичної реабілітації та спортивної медицини Івано-Франківського медуніверситету на парах вчить студентів лікувати пацієнтів парафіном, грязями й "російською банею", а також рекомендує вивчати літературу 1984 року
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила керівниця благодійного фонду "Свої" та військовослужбовиця Леся Литвинова, інформує UAINFO.org.
Вона звернулася до міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з проханням відреагувати.
"Чи можете ви мені сказати, пане міністр, чому ті студенти, які потім прийдуть працювати в ті самі реабілітаційні центри, мають вивчати лікувальні властивості парафіну, грязей і решту сумнівних радянських надбань? Чому викладач дозволяє собі розповідати, що в Радянському Союзі такі заклади були на кожному кроці, а Україна їх розвалила? Чому весь цей чудовий план навчання затверджений? Чому ті студенти, які відмовляються вчити теми "Російська лазня" й "Водо- та електролікування", ризикують не скласти сесію?" - написала Леся Литвинова.
За її словами, студенти намагаються протистояти викладачці.
"Як на мене, скарга в деканат не подіє. Бо уявити, що декан факультету вперше чує про навчальний план, важко. Тоді виникає ще одне питання: а він там взагалі на хіба працює", - зазначила військовослужбовиця.
Жінка звернула увагу на диплом від спілки російських гастроентерологів, який висить в кабінеті викладачки медуніверситету.
"Датований, до речі, 2015 роком, коли в нас вже рік, як війна в країні йшла. Ні, ну я все розумію. Багато хто тоді все ще їздив по конференціях в московію. Але, може, вже час хоча б зі стіни зняти, ні?" - наголосила Литвинова.
"Ні, може це я чогось не розумію. Може пости про недоказовість цих методів від імені МОЗ лише дух Уляни Супрун? Може просто адміни сторінки просто не можуть з цим нічого зробити? Так Ви скажіть. Дивним чином так сталось, що у мене з паном Трюдо є спільні близькі знайомі (не припиняю дивуватись тому, який тісний цей світ). Може має сенс поговорити про те, що гроші треба вкладати не в сучасні реабілітаційні центри, а в перевидання підручників 1984 року і закупівлю по всьому світу лазерів, магнитів і лікувальних грязей? Бо саме цим методам ми вчимо студентів-реабілітологів.Чекаю на відповідь. Прям дуже чекаю", – додала керівниця благодійного фонду "Свої".
Реакція очільника міністерства охорони здоров'я Віктора Ляшка
У коментарях під дописом очільник МОЗ Віктор Ляшко відповів: "Дякую, що звертаєте увагу. Зараз наведу декому різкість на зміни, які відбулися в країні в підходах до надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров'я".
В ІФНМУ розпочали службове розслідування
"У зв'язку зі зверненнями студентів та громадських активістів щодо факту використання російськомовної літератури, можливої агітації радянського союзу та викладання деяких методів реабілітації, що суперечать рекомендаціям МОЗ України, в ІФНМУ розпочали службове розслідування. З метою об’єктивної перевірки та з’ясування всіх обставин щодо проведення практичних занять з дисципліни "Фізична реабілітація при коморбідній патології" з використанням російських та російськомовних джерел, пропагандою недоказової медицини, на підставі заяви студентів на виконання вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" створено комісію з службового розслідування", - йдеться у повідомленні.
Службове розслідування триватиме з 19.12.2023 до 22 грудня. Після чого голова комісії повинен подати акт за його результатами. Відповідний наказ №1673-д від 19 грудня 2023 року підписав в.о. ректора ІФНМУ Руслан Козовий.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube