9 секретів довголіття від 263 найстаріших жителів планети
Відомий американський мандрівник і письменник Ден Бюттнер протягом 20 років подорожував світом, вивчав жителів блакитних зон. Як відомо, блакитними зонами називають регіони світу, в яких набагато вища частка людей, які живуть значно довше за середньостатистичний термін.
Письменник розмовляв з 263 людьми віком від 100 років в районах, де люди живуть надзвичайно довго – це Окінава, Японія, Сардинія, Італія, Нікойя, Коста-Ріка; Ікарія, Греція та Лома Лінда, Каліфорнія. На підставі такого багатого досвіду дослідник виділив дев'ять секретів їхнього довголіття. Автор назвав ці секрети "силою 9", інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
9 секретів довголіття від 263 довгожителів землі
1. Рухайтеся природно
Довгожителі у світі багато природно рухаються. Що це означає – вони не біжать марафони, не качаються, не відвідують спортзали. Натомість вони живуть у такому середовищі й так, що це постійно спонукає їх рухатися. Вони пораються біля дому, вирощують сади без механічних пристосувань для роботи в домі та на подвір’ї. Вони не їздять на роботу, до друга чи до церкви, а прогулюються.
2. Вони мають мету
Жителів всіх блакитних зон об'єднує те, що вони мають мету крім роботи. Жителі Окінави в Японії називають це "ікігай", а мешканці Нікоя в Коста-Ріці – "plan de vida", що перекладається як "чому я прокидаюся вранці". Як підтверджують дослідження знання своєї мети може збільшити тривалість вашого життя до 7 років.
3. Боротьба зі стресом
Час від часу навіть люди в блакитних зонах відчувають стрес, який може призвести до запалення та викликати найрізноманітніші захворювання пов'язані з віком. Щоб боротися зі стресом вони вдаються до звичайної рутини -- жителі Окінави приділяють кілька хвилин щодня, щоб згадати своїх предків, адвентисти моляться, жителі Сардинії блаженствують під час фієсти.
4. Правило 80%
Мова йде, щоб припинити їсти, коли шлунок заповнений на 80%. "Хара хачі бу" – конфуціанська мантра жителів Окінави, яку вони вже понад 2500 років вимовляють перед їдою, нагадує людям припинити їсти, коли їхні шлунки заповнені на 80%. Крім того, люди в блакитних зонах їдять пізно вдень або рано ввечері, і не їдять більше в інший час.
5. Рослинна дієта
Рослинна дієта є наріжним каменем більшості дієт жителів у блакитних зонах. Продукти, які переважно їдять довгожителі – це квасоля, включаючи фаву, чорну, соя та сочевиця, водночас м’ясо їдять у середньому лише п’ять разів на місяць маленькими порціями.
6. Вино о 5 вечора
Люди в блакитних зонах вживають неміцний алкоголь регулярно, але в помірних дозах. Хитрість полягає в тому, щоб випивати одну-дві склянки на день з друзями та/або під час їжі, а не 14 склянок зараз у суботу.
7. Бути членом релігійної спільноти
258 довгожителів із 263 столітніх людей, з якими спілкувався Ден Бюттнер належали до релігійних спільнот. Як показують дослідження відвідування релігійних служб вихідними може збільшити очікувану тривалість життя на 4 - 14 років.
8. Бути в колі однодумців - "знайди потрібне плем’я"
Люди, які довго живуть, згідно з опитуванням мандрівника, обирають однодумців, які підтримують здорову поведінку. Куріння, ожиріння, і навіть самотність заразні як свідчать дослідження, водночас як соціальні мережі довгожителів сприяють формуванню здорового способу життя.
9. Сім'я, близькі на першому місці
Столітні люди в блакитних зонах проживають сім'ями — мали одного партнера протягом всього життя, прожили своє життя з батьками, бабусями та дідусями поруч або вдома, піклувалися про дітей.
За словами Дена Бюттнера, "дотримання цих правил не гарантує, що ви доживете до 100 років, але у вас буде чудовий шанс додати у своє життя більше щасливих років".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки