MENU

Росії довелося витратити $12 млрд на авіацію: санкції поставили цивільні польоти на межу зникнення – Reuters

336 0

Росії довелося витратити $12 млрд на авіацію: санкції поставили цивільні польоти на межу зникнення – Reuters

Росії довелося витратити понад $12 млрд у вигляді державних субсидій та кредитів, щоб утримати на плаву авіаційний сектор. Гроші витрачають серед іншого на пряму фінансову допомогу місцевим авіакомпаніям. Причина – цивільна авіація РФ зіткнулася з нестачею ключових деталей та проблемами з техобслуговуванням літаків після руйнівного впливу західних санкцій.

Про це свідчить аналіз агентства Reuters, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Там вказують: витрати на підтримку цивільної авіації в РФ зросли вдвічі, порівняно з періодом пандемії COVID-19. Тоді авіагалузь зазнала сильного удару через різке скорочення перевезень, але тепер масштаб проблем у Росії, очевидно, збільшився.

Збільшення фінансування, на думку аналітиків, може бути пов'язане і з президентськими виборами в РФ. "Оскільки за три місяці виборці підуть на виборчі дільниці, крах авіакомпаній може чинити репутаційний та електоральний тиск на Путіна, який знову балотується на пост президента", - зазначає агентство.

Світові гіганти Airbus та Boeing ще в березні 2022 року призупинили постачання послуг та запчастин до РФ. Крім того, авіаконцерни припинили регулярне технічне обслуговування флагманського авіаперевізника "Аерофлот" та інших російських авіакомпаній. А Росія залишається вкрай залежною від іноземних літаків.

Читайте також: У Росії через несправність екстрено сів уже 11-й за місяць літак: цього разу на борту було 111 осіб

За даними швейцарського постачальника авіаційної розвідки ch-aviation, російські авіакомпанії експлуатують 991 літак, із яких 405 російського виробництва. Однак лише 133 російські літаки Superjet активно використовуються для комерційних рейсів. Інші повітряні судна російського виробництва – це "Туполєв", "Яковлєв" та "Іллюшин".

"Наш авіапарк дуже перевантажений... літаками іноземного виробництва. До 2030 року ми плануємо виготовити понад 1000 літаків, власних літаків", – заявляв у грудні-2023 президент РФ Володимир Путін.

Втім, західні авіаційні аналітики кажуть, що інвестиції в кращому разі дозволять Росії зберегти авіапарк. На їхню думку, західні авіагіганти навряд чи швидко повернуться до РФ, навіть якщо та закінчить війну в Україні. Це пов'язано з витратами та бюрократією, пов'язаними з відновленням парку, відстеженням показників безпеки та затвердженням запчастин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини