Напівсамець і напівсамка. Унікального птаха зафіксували на камеру. ВІДЕО
Птаха з гінандроморфізмом зафіксував орнітолог-любитель (Фото:Скриншот з відео Hamish Spencer / Figshare)
В природному заповіднику поблизу Колумбії зафіксували на камеру рідкісного птаха – саї великого (Chlorophanes spiza), що мав ознаки і самки, і самця.
Цей вид птахів мешкає в тропічних лісах Центральної та Південної Америки, харчується фруктами, нектаром і комахами, добре відомий людям. Зазвичай самці мають в основному синьо-зелене забарвлення і чорні крила, хвіст і голову, тоді як самиці - яскраво-зелене з жовтуватою плямою на горлі. Однак трапляються і випадки, коли вдається зафіксувати птаха цього виду, що мав би ознаки і самця, і самиці. Це явище називається гінандроморфізм, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Онітолог-любитель Джон Мурільйо побачив саме такого птаха напередодні під час відпочинку в Колумбії. Зафіксований ним птах мав наполовину зелене пір'я і наполовину синє.
«Багато спостерігачів за птахами можуть все життя не побачити двостороннього гінандроморфа в жодному з видів птахів. Явище надзвичайно рідкісне для птахів, я не знаю жодного прикладу з Нової Зеландії. … Цей конкретний приклад двосторонньої гінандроморфізу — самець з одного боку та самка з іншого — показує, що, як і в кількох інших видів, будь-яка сторона птаха може бути самцем або самкою. Це явище виникає внаслідок помилки під час поділу жіночої клітини з подальшим утворенням яйцеклітини та наступним подвійним заплідненням двома сперматозоїдами», — пояснює зоолог Університету Отаго Хеміш Спенсер, що вивчив ці світлини.
Звіт про знахідку був опублікований в Journal of Field Ornithology. Відомо, що наразі це лише другий зареєстрований приклад гінандроморфізму у Chlorophanes spiza. Попередній був зафіксований понад 100 років тому.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки