MENU

Розумний Дім: практично, зручно, доступно

392 0

Сучасний, зручний, комфортний розумний дім, який створює ідеальні умови життя для своїх господарів, – це не фантастика, а реальність.

Новітні технології змінили наше життя на краще. Завдяки їм автоматизовано багато процесів, а автоматика також забезпечує управління розумним будинком, йдеться у матеріалі на сайті Home Technology Group, інформує UAINFO.org.

Що таке “Розумний будинок”? Це набір технічних засобів і програмного забезпечення, яке інтегровано в житлові або офісні приміщення, і забезпечує комплексне управління будівлями та прилеглими територіями, дає змогу дистанційно керувати роботою електричних пристроїв, забезпечувати безпеку, за своїм бажанням програмувати багато побутових процесів.

Основні опції

Завдяки інноваційним системам, ви можете використовувати для управління розумним будинком свій смартфон, планшет, домашній комп’ютер, спеціальну панель управління або пульт.

Найбільш популярні опції цієї програми:

 • Сигналізація та контроль: підвищує рівень безпеки будинку, дає змогу господареві дистанційно спостерігати за житлом.
 • Освітлення: увімкнення електричного освітлення та регулювання його рівня за заданою програмою.
 • Рольставні, жалюзі, штори: відчиняються/зачиняються автоматично у вказаний господарем час.
 • Опалення, вентиляція, кондиціонування: дистанційне вмикання/вимикання дає змогу економно витрачати енергію.
 • Аудіо/відео: дає змогу програмувати запис фільмів, спортивних передач, щоб подивитися у зручний час, а також керує музичним центром, телевізором, забезпечуючи господарям максимум домашніх розваг.

І це далеко не повний перелік можливостей, якими володіє система “Розумний дім”.

Інтелектуальне управління будинком (квартирою в багатоповерхівці, офісом) сьогодні доступне для всіх. Незалежно від того, живете ви в старій або новій будівлі, у приватному будинку або у звичайній квартирі, автоматизоване управління розумним будинком – у межах ваших можливостей.

Давайте познайомимося ближче з цією автоматизованою системою.

Завдання та можливості

Ідея якісного інтелектуального управління будівлями належить США. А починалося все з бажання забезпечити приватним будинкам і квартирам надійний захист від проникнення сторонніх осіб. Цю ідею не тільки було успішно реалізовано, а й згодом вона значно вдосконалилася та розширилася, ставши базовою платформою для створення багаторівневої програми, що забезпечує управління розумним будинком.

У перших приміщеннях, де впроваджували подібні програми, використовували не дуже зручні структуровані кабельні з’єднання. Кожен кабель забезпечував вирішення певних завдань. Наприклад, управління охоронною системою будівлі, функції локальних комп’ютерних мереж, контроль освітлення тощо.

Незабаром було розроблено більш надійну і продуктивну технологію транспортування даних – мультиплексування (ущільнення) каналів зв’язку.

Тепер один кабель може одночасно приймати/передавати численні потоки різноманітної інформації, що спростило монтаж і значно розширило функції управління розумним будинком.

Набір чутливих датчиків (інфрачервоних, лазерних, температурних тощо) забезпечує отримання необхідних показників від різних пристроїв і приладів.

Таким чином, сучасний “Розумний дім” – складна інтелектуальна система, що об’єднує всю домашню техніку, яка має різні функції, в єдиний комплекс, що одночасно контролює життєзабезпечення будинку, відповідає за безпеку, зв’язок, економію та багато іншого.

Системи управління розумним будинком відстежують задані параметри зовні й усередині будівлі в режимі реального часу, розпізнають дії за участю групи людей або однієї людини, реагують на тварин, постійно моніторять усі інженерні системи будівлі.

“Розумний дім” чітко виконує заплановані алгоритми, реагує на будь-які зміни та блискавично обирає оптимальне рішення в ситуації, що склалася.

Інтелектуальна домашня система може багато чого. Її можливості, кількість опцій залежать від якості та кількості обладнання, що використовується конкретною версією “Розумний дім”, програмного забезпечення та інших чинників.

Алгоритм комфорту

Створення комфортного та безпечного середовища проживання для людей – одна з головних переваг інтелектуальної системи керування розумним будинком.

Одна з найприкметніших особливостей системи “Розумний дім” – злагоджена робота всіх побутових приладів, що знаходяться в будинку/квартирі/офісі.

Досить задати необхідний алгоритм і в зазначений час буде готова ароматна кава (кавоварку увімкне розумна автоматика), увімкнеться система обігріву, жалюзі “впустять” в будинок сонячне світло.

Керування розумним будинком – надійна підтримка і допомога в найрізноманітніших ситуаціях. Наприклад, ця інтелектуальна система може знизити рівень гучності телевізора, аудіоапаратури, ігрової приставки, коли дзвонить телефон або дверний дзвінок.

Дистанційно можна регулювати освітлення в приміщеннях і на прибудинковій території, системою зрошення на ділянці.

Безпека

Найважливіша функція управління розумним будинком – система безпеки. Саме з цієї опції, як правило, починається знайомство споживачів із програмою “Розумний дім”.

Охоронна система продумана детально, вона розрахована на те, щоб своєчасно надавати надійний захист за будь-якої надзвичайної ситуації, а також оперативно інформувати господарів про нештатні ситуації.

До комплексу із забезпечення безпеки входять сучасні системи відеоспостереження, різнорівнева охоронна сигналізація, автоматичне керування системами відкриття/закриття ролет, воріт, дверей.

Система безпеки має низку інших важливих опцій і секретів, які дають змогу забезпечити 100% ефективність електронного сторожа.

Коли вас немає вдома…

Часто, покинувши житло, господар починає переживати з приводу не вимкнених побутових приладів. Керування розумним будинком повністю унеможливлює подібні ситуації та позбавляє зайвих хвилювань: якщо, йдучи з дому, ви все ж таки залишили увімкненими праску, плойку, духовку або інші побутові прилади, то їх вимкне інтелектуальна система.

Ця опція дуже важлива, якщо в будинку мешкають діти та літні люди, які через вікові особливості частіше забувають вимикати побутову техніку.

Також за відсутності господарів “Розумний дім” радо прийме гостей, якщо вони значаться в гостьовій книзі, впустить кота і виконає інші доручення.

Нештатна ситуація. Повідомить своєчасно

На жаль, не завжди вдається уникнути неприємних моментів. Управління розумним будинком швидко зреагує на проблему, що допоможе уникнути багатьох неприємностей і збитків.

У разі загоряння автоматика спрацює миттєво, увімкнувши пожежну сигналізацію. Аналогічні дії будуть і в разі витоку води та газу: датчики своєчасно зафіксують подію і надішлють тривожне повідомлення в спеціальну службу (поліцію, пожежну, аварійку) і господареві.

Повідомлення може бути доставлено не тільки господареві, а й особам, зазначеним у тривожному списку (родичам, сусідам, друзям).

Комфортна економія

При розробці програм, що забезпечують якісне управління розумним будинком, велику увагу приділили питанням економного споживання води/газу/електрики.

Надійна автоматика повноцінно відстежує витрати, реалізує програму раціонального використання та економії. Важливо, що ця економія не на шкоду затишку.

Наприклад, світло вмикається тільки в тому разі, якщо в приміщення хтось заходить і вимикається або переходить в економ-режим, якщо в приміщенні нікого немає.

Опалення працює за заданим графіком: в економічному режимі в нічний період, а за відсутності господарів – або повністю вимикається, або обігріває приміщення по мінімуму. Вмикається на нагрів перед поверненням домочадців. Причому з таким розрахунком, щоб до їхнього приходу вже був комфортний тепловий режим.

Аналогічно працює і кондиціонування будинку в спекотний період. Ба більше, “Розумний дім” пам’ятає звички і розпорядок дня кожного члена сімейства і забезпечить “індивідуальний підхід”.

Управління розумним будинком дає змогу економити на освітленні до 40%, а на опаленні – до 30%.

Допоможе і подбає

Дистанційне керування розумним будинком – чудове розв’язання багатьох проблем для тих, хто поживає на самоті. А також велика економія часу: система “Розумний дім” підстрахує і подбає.

Наприклад, підготує до приходу господаря гарячу ванну, створить оптимальну атмосферу для повноцінного відпочинку, заварить каву, виконає масу інших завдань.

Якщо в будинку є домашній улюбленець, то за ним буде забезпечено нагляд, а господар зможе в будь-який момент побачити, чим він зайнятий.

Алгоритм дозвілля

Великою популярністю у поціновувачів затишку і домашнього дозвілля користується унікальна система “Мультирум” (multiroom), яка виконує такі корисні функції:

 • забезпечує одночасне незалежне керування мультимедійними додатками в кожному окремому приміщенні;
 • розподіляє по всій квартирі аудіо- та відеоінформацію з одного приймального пристрою;
 • надає можливість локального і загального управління параметрами мультимедійних файлів дистанційно;
 • автоматично знижує рівень гучності в разі сигналу з домофона або телефонного дзвінка;
 • опція “звук, що стежить” автоматично перемикає відтворення звуку в те
 • приміщення, куди переходить господар;
 • передає відео з камер системи спостереження на вказаний пристрій.

Завжди в курсі

За допомогою Інтернету господар може повністю контролювати і керувати домашнім інтелектуальним комплексом.

Стан житла можна відстежувати в будь-якій точці світу в режимі реального часу, запросити для перегляду в зручний час записи камер, або отримувати докладні звіти, які система буде регулярно складати і надсилати електронною поштою.

Практично, зручно, доступно

Управління розумним будинком давно застосовують в елітних апартаментах і заміських котеджах. Але з кожним роком споживачів цього практичного і зручного продукту стає все більше.

Нині промисловість пропонує різні варіанти комплексних програм “Розумний дім”, які відрізняються рівнем комплектації та кількістю опцій. Серед них є і бюджетні версії, що дають змогу встановити цю корисну систему з мінімальними фінансовими витратами.

Споживач може вибрати ті функції, які вважає найбільш важливими і актуальними. Як правило, це безпека та економія ресурсів.

Виходячи з потреб клієнта і його матеріальних можливостей, підбирають відповідну комплектацію і розробляють схему під’єднання системи управління розумним будинком.

Настав час переводити свій домашній затишок і безпеку на новий рівень – оснащувати своє житло інноваційними технологіями. Керування розумним будинком – оптимальний вибір для тих, хто цінує час і піклується про зручність і комфорт.

Сподіваємось, що дана інформація буде вам корисна! Якщо виникли запитання або потреба в детальній консультації – дзвоніть нам!

Ми завжди готові Вам допомогти!

Home Technology Group

+38(068) 061 20 80

+38(097) 742 82 52

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини